нд

всі концерти

Новини, події

VI Міжнародний конкурс піаністів пам’яті Еміля Гілельса

«Перлина у моря» — так часто називають легендарне місто Одесу. ЇЇ вдале розташування на березі Чорного моря, теплий сонячний клімат здавна приваблювали відпочиваючих і заповзятливих людей з багатьох країн світу.

Більше двох тисяч років тому на цьому місці вже існувало античне місто-порт, але Одеса — порівняно молоде місто, якому не набагато більше двохсот років. Всесвітньо відомими символами Одеси є — маяк, що зустрічає судна при вході в гавань, Потьомкінські сходи, що урочисто сходять від моря до міста, де гостинно вітає прибулих гостей пам’ятник Дюку де Рішельє, й гордість одеситів — унікальний по красі Одеський оперний театр.

У візитній картці міста — імена багатьох прославлених музикантів вокалістів, композиторів, інструменталістів. Серед них, поряд з великими виконавцями — Давидом Ойстрахом і Святославом Ріхтером — ім’я Еміля Гілельса — видатного піаніста ХХ сторіччя, Народного артиста СРСР, лауреата Ленінської та Державної премії СРСР, почесного члена Лондонської королівської академії музики й Будапештської музичної академії ім. Ф.Ліста, професора Московської консерваторії ім. П.І.Чайковського. Будучи 16-річним студентом Одеської консерваторії, він у 1933 році завоював 1 місце на Першому всесоюзному конкурсі музикантів-виконавців у Москві. Цією перемогою, що відкрила його блискучу кар’єру, він назавжди прославив свою Alma mater і свого педагога, профессора Берту Михайлівну Рейнгбальд. Про неї Гілельс писав: «Це була людина великоїкультури... Маючи психологічну чуйність, вона вміла виявити сильні сторони учнів, розбудити в них прагнення розкрити кращі свої риси».

У жовтні 2015 року в Одесі буде проведено шостий міжнародний конкурс піаністів пам’яті Е.Гілельса. В 2001, 2003, 2006 та 2009 роках відбулися Перший, Другий,Третій та Четвертий міжнародні конкурси,які одержали високу оцінку й визнання у професійних колах.

Конкурс проводиться набазі Одеської національної музичної академії. А.В.Нежданової таОдеської обласної філармонії.