нд

Концертна афіша

всі концерти

Новини, події

Особлива подія в культурному житті України

З 21 по 30 квітня 2014 року в м. Києві пройшла VI Міжнародна Пасхальна Асамблея «Духовність об'єднує Україну».

Ідея проведення Асамблеї під час святкування Світлого Христового Воскресіння належить Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського та її ректору, доктору мистецтвознавства, професору, народному артисту України – Володимиру Рожку. Пасхальна Асамблея пройшла під патронатом Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром, за підтримкою Міністерства культури України та Посольства Німеччини в Україні.

Вперше на цьому форумі духовної музики виступив Студентський хор Одеської національної музичної академії імені A. B. Нежданової, художній керівник і головний диригент, заслужений працівник культури України, професор Г. С. Ліознов, диригент доцент Г. С. Шпак.

З благословення вельмишановного Владики Митрополита Агафангела відбулося два виступи хору. Знаменним стало те, що 28 квітня 2014 року вперше за свою сторічну історію музичної академії, студентський хор ОНМА імені A. B. Нежданової виступив у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерській Лаврі.

Цей концерт приурочений до 200-річчя з дня народження великого кобзаря Тараса Шевченка. Хор представив прем'єру хорового концерту № 1 «Давидові псалми» (№ 1, № 12, № 53) на слова Т. Г. Шевченка для solo баса, тенора змішаного хору a capella одеського композитора О. Польового.

29 квітня 2014 року хор виконав на сцені Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського першу частину кантати С. Танєєва «Іоанн Дамаскін». Другий концерт був приурочений до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та 125-річчю з дня народження Л. Ревуцького. У цьому концерті виступили хор студентів ОНМА імені А. В. Нежданової і хор студентів НМАУ імені П. І. Чайковського в супроводі симфонічного оркестру НМАУ під керуванням заслуженого діяча мистецтв України, професора Ігоря Палкіна.

У тому ж виконанні прозвучала кантата «Хустина» композитора Л. Ревуцького на слова Т. Г. Шевченка, якою завершився концерт під назвою «Хоровий діалог: Одеса – Київ».

У концертах прозвучали духовні твори російських та українських композиторів класиків і сучасників. Зокрема були представлені твори одеських композиторів: Ю. Гомельської, О. Польового, С. Шустова, Ю. Фаліка. Разом з хором виступили солісти: народний артист України, професор кафедри сольного співу А. Дуда і соліст Одеського національного академічного театру опери та балету В. Чернігівський.

За високий виконавський рівень Студентський хор, художній керівник і головний диригент, заслужений працівник культури України, професор кафедри хорового диригування Г. С. Ліознов і диригент хору, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хорового диригування Г. С. Шпак отримали високі нагороди від Міністерства культури України.

Хочеться висловити особливу подяку Високопреосвященнішому Владиці Митрополиту Агафангелу і голові синодального відділу місія «Церква та Культура» ігумені Серафими за духовну та фінансову підтримку, а також нашому вельмишановному ректору, академіку, професору, доктору мистецтвознавства, заслуженому діячу мистецтв України О. B. Соколу, який підтримав участь студентського хору на VI Міжнародної Пасхальної Асамблеї «Духовність об'єднує Україну».

Цей виступ став особливою подією у культурному житті України.

Викладач кафедри прикладної та
теоретичної культурології,
лауреат Премії імені В. Косенка,
композитор О. Г. Польовий.