Головний редактор: О.В. Сокол
Редакційна колегія: О.І. Самойленко, О.М. Маркова, С.В. Мірошниченко, Р.М. Розенберг
Редактори-упорядники: Р.М. Розенберг, А.О. Стьопін, О.І. Самойленко.
Видавництво: Друк, Одеса, 2003
К-сть cторінок: 224
ISBN: 966-8099-88-5
Книга «Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової — 90» присвячена найважливішим подіям та звершенням на шляху першого на півдні України музично- освітнього закладу, а також діяльності видатних митців, які працювали в Одеських музичних класах, музичному товаристві, музично-драматичному інституті імені Л. Бетховена, Одеській консерваторії імені А. В. Нежданової, працюють сьогодні в Одеській музичній академії імені А. В. Нежданової, — особистостей, що сприяли становленню музичної освіти в Одесі. Розглядається загальний історичний шлях становлення і розвитку Одеської музичної академії та напрями діяльності окремих її кафедр.
Книга адресована викладачам, студентам вищих музичних навчальних закладів та закладів культури, а також широкому колу читачів, котрі цікавляться історією становлення музичної освіти в Україні.
Цю ювілейну збірку присвячено історії Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової. Але вона є не лише оглядом історичних подій, документів, фактів, — це портрети, долі, життєві та творчі шляхи людей, які присвятили життя становленню і розвитку професійної музичної освіти в Україні.
За 90 років свого існування академія пройшла довгий шлях від перших музичних класів до авторитетного вищого навчального закладу, уславленого своїми випускниками та педагогами на весь світ. З її стін вийшли тисячі талановитих музикантів-професі- оналів. Діяльність кращих з них стала суттєвим внеском у розвиток української і світової музичної культури. Досить згадати імена всесвітньо відомих випускників академії Е. Гілельса, Б. Руденко, Г. Олейниченко, Д. Ойстраха, Я. Зака, Є. Чавдар, М. Огренича, Л. Гінзбург та багатьох інших, щоб іще раз переконатися у вагомості внеску Одеської консерваторії (академії) в розвиток музичного мистецтва, духовного досвіду та культури.
В роботі над книгою були використані документи архіву, відділу кадрів, особисті архівні матеріали та розробки викладачів академії. Хочеться висловити щиру подяку автору розділу І книги — кандидату мистецтвознавства, професору Р. М. Розенберг за підготовку унікальних матеріалів з історії становлення академії, а також усім завідувачам кафедр, членам авторського колективу і викладачам академії, які відтворили в нарисах та фотографіях діяльність окремих кафедр.
За ювілейною датою — 90-річчям академії — стоїть наполеглива творча, педагогічна, наукова праця, життя, віддане служінню Музиці. Сподіваємось, що в наступні роки Одеська державна музична академія імені А. В. Нежданової збереже й зміцнить свою роль провідного музичного вузу півдня України.
Книга поєднує історичний та біографічний підхід, тому що на шляху становлення Одеської державної музичної академії об'єктивні події й факти тісно переплелися з долями непересічних особистостей. Це — данина пам'яті, що повинна стати гарантією руху до майбутнього.
Редакційна колегія