Біографія:
Лебедєва Інна Олексіївна народилася 23 червня 1934 року в м. Баку (Азербайджан), в сім'ї інженерів.
Закінчила в 1954 році ОССШ-інтернат імені професора Петра Соломоновича Столярського по класу спеціального фортепіано у професора М. І. Рибіцької; 1959 року закінчила з відзнакою Одеську державну консерваторію імені А. В. Нежданової по класу спеціального фортепіано у професора І. І. Сухомлінова і 1966 року по класу вокалу у професора І. В. Райченко та асистента М. П. Вержбицької.
Працювала концертмейстером на кафедрах: хорового диригування, сольного співу, оркестрових струнних інструментів, оркестрових духових інструментів, народних інструментів.
Педагогічна діяльність:
Протягом 1966 – 1986 років Інна Олексіївна Лебедєва викладала клас камерного та сольного співу в Одеській державній консерваторії імені А. В. Нежданової. Читала курс методики вокалу та історії виконавства.
З 1966 по 1978 рік обіймала посаду доцента музично-педагогічного факультету Одеського педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського, поєднуючи з роботою в консерваторії.
З 1985 по 1997 рік викладала клас камерного і сольного пеня в Молдавської Національної консерваторії імені Музическу (Кишинів, Молдова). З травня 1986 року – доцент Молдавської Національної консерваторії імені Музическу.
З 1999 року і по теперішній час – доцент кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової.
Творча та концертна діяльність:
І. О. Лебедєва неодноразово виступала в якості солістки-вокалістки і концертмейстера на Одеському радіо. З камерним оркестром і Камерним хором Одеського Будинку вчених гастролювала в містах Радянського Союзу: Ленінграді (Санкт-Петербурзі), Ризі, Мінську та інших.
1988 року брала участь у Всесоюзному конкурсі вокалістів імені М. І. Глінки (Алма-Ата, Казахстан) як педагог камерного співу та концертмейстер.
Наукові, науково-методичні праці. Публікації:
І. О. Лебедєва є автором книги «Ольга Миколаївна Благовидова - педагог» (Москва: Музика, 1984).
Лебедєвої І. О. були опубліковані такі статті:
- Школа майстерності // Музика. – К.: Музична Україна, 1972. - С. 4-6.
- Наука – методика вокалу // Музика. – К.: Музична Україна, 1980. - С. 12.
- Складові професіоналізму. –- К.: Музична Україна, 1983. – С. 22-24.
- статті в журналах видавництва «Тімпул» (Кишинів, 1991, 1998).
- Регуляція м'язового тонусу співочого апарату як одна з умов ефективності навчання вокалу // Виховання і культура. – Одеса, 2007. – С. 45-48.
Психолого-педагогічні аспекти готовності до виконавської діяльності вокалістів-магістрів у музичних вузах // Науковий вісник ОДПУ. – Одеса, 2009. – С. 1-8.
Учні:
З 1999 року І. А. Лебедєва працює на посаді доцента кафедри загального та спеціалізованого фортепіано ОДМА імені А. В. Нежданової і доцента класу вокалу кафедри теорії, історії музики Інституту мистецтв Південноукраїнського Національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Керує магістерськими роботами. Читає курс методики вокалу, історії виконавства. Здійснює керівництво педагогічною практикою магістрів.
Серед випускників Лебедєвої І. О.:
солісти оперних театрів:
- Людмила Плотникова (Єкатеринбург, Росія)
- Степан Давтян (Єреван, Вірменія)
- Олександр Гвозденко (Дніпропетровськ, Україна)
- Анатолій Решетніков (Москва, Росія, Московський дитячий театр)
солісти філармоній:
- Анатолій Носков (Одеса, Україна)
- Вікторія Осипова (кандидат мистецтвознавства, доцент ОДМА імені А. В. Нежданової)
- Наталія Лавренова (Київ, Україна)
соліст хору імені Г. Верьовки:
- Микола Добронравов (Київ, Україна)
солісти Одеського Театру музичної комедії імені М. Водяного:
- Оксана Петухова (Одеса, Україна)
- Кирило Туриченко, він же – соліст Київської філармонії (Одеса, Київ, Україна)
- Ігор Царук – лауреат 1-ї премії Міжнародного конкурсу-фестивалю «Весела веселка» (Одеса, Україна, 2006), керівник і соліст ансамблю «Дюк-Тайм».