нд

Новини, події

Прес-реліз

Одеська національна музична академія :: Новини :: Прес-реліз

Прес-реліз проведення фестивалю з академічного співу, присвяченому 105-річниці з дня народження професора, народної артистки України О. М. Благовідової.

В 2011 році виповнюється 105 років з дня народження знаменитого українського педагога, співачки, професора, Народної артистки України, засновниці кафедри сольного співу Одеської державної музичної академії Ольги Миколаївни  Благовідової.

З нагоди цих дат протягом жовтня та листопада відбудеться фестиваль пам’яті О. М. Благовідової. У фестивалі візьмуть участь випускники та вихованці О. М. Благовідової, Народні та Заслужені артисти України, Росії та Білорусі.

Урочисте святкування буде розпочато 8 листопада о 14:30 відкриттям фестивалю у великому залі ОДМА імені А. В. Нежданової. Відбудеться концерт соліста Санкт-Петербурзького театру опери та балету імені М. Мусоргського Миколая Островського. Також о 15:30 продовження фестивалю – заплановано концерт вихованців кафедри сольного співу, учнів-випускників О. М. Благовідової – Заслуженої артистки України, професора Аліси Джамагорцян, Заслуженої артистки України, професора Валентини  Олейникової, Заслуженої артистки України, професора Таісіі Мороз, Заслужених артистів України, в.о. професора, солістів Одеської  Національної опери та балету Тетяни Захарчук, Наталіі Ютеш та Лауреатів міжнародних конкурсівАльони Кістеньової, Владислава Горая, Інги Мартинової, Аліни Перетятько, Надії Сичук, Анастасіі Щербатої, Анастасіі Санникової, Олени Вишневської, Світлани Кочинас.

9 листопада планується  виїзд та покладання квітів до місця поховання О. М. Благовідової (2-ге Християнське кладовище).

О 12 годині відбудеться Научно-практична конференція «Одеська вокальная школа, традиції, развиток та новації», де виступатимуть Заслужена артистка України, професор Аліса Джамагорцян, Заслужена артистка України, професор Валентина Олейникова, Заслужена артистка України, професор Людмила  Іванова, Заслужена артистка України, в.о. професора Марійка Галий-Муравська. Та будуть проведені  Майстер-класи за участю Народного артиста України Івана Пономаренка,  Заслуженої артистки Росії Людмили Шемчук, Народного артиста Росії та Білорусі, професора Олександра Дедика.

9, 10, 11 листопада відбудуться спектаклі в Одеському Національному театрі опери та балету за участю Заслуженої артистки Росії Людмили Шемчук, Народного артиста Росії та Білорусі, професора Олександра Дедика та Народного артиста України Івана  Пономаренка.

13 листопада о 18 годині у Філармонії планується урочисте закриття фестивалю – Гала-концерт «Зірки світової оперної сцени». На цьому заході приймуть участь Народні артисти України Іван Пономаренко та Анатолій Бойко, народний артист Росії та Белорусі Олексанр  Дедик, Заслужена артистка Росії Людмили Шемчук під супроводом Камерного оркестру Одеської филармонії (диригент – заслужений артист України Ігорь Шаврук).

Традиції вокального мистецтва, засновані Ольгою Миколаївною Благовідовою, продовжують її учні та послідовники:

• Народна артистка СРСР, солістка Великого театру, професор Московської консерваторії Белла Руденко
  • Народна артистка України, професор Київскої Національної академії Зоя Христич
  • народний артист СРСР, соліст Великого театру, лауреат Міжнародних конкурсів Олександр Ворошило
  • народний артист України, професор ОДМА, академік, лауреат 1-ї премії конкурсу імені П. І. Чайковського, соліст Одеської опери  Микола Огреніч
  • народний артист України, лауреат 1-ї премії конкурсу імені П. І. Чайковського, соліст Національної опери імені Т. Г. Шевченка Іван Пономаренко
  • народний артист України, лауреат конкурсу імені П. І. Чайковського, соліст Одеської Національної опери та балету Анатолій Бойко
  • Солістка Віденської та Донецької опери, лауреат 1-ї премії конкурсу імені П. І. Чайковського, Заслужена артистка Росії Людмила Шемчук
  • Заслужена артистка України, професор Аліса Джамагорцян
  • Заслужена артистка України, професор Валентина Олейникова
  • Заслужена артистка України, професор Таїсія Мороз
  • заслужений діяч мистецтв України, професор Людмила Цуркан

Організаційний комітет фестивалю, присвяченому 105-річниці з дня народження професора, Народної артистки України О. М. Благовідової – Поліванова Г. А., Іванова Л. І., Джамагорцян А. В., Стаховська О. В., Олейнікова В. В., Кравченко А. В., Скліфасовська Л.