Регрут Валерій Йосифович
- доцент
- кандидат мистецтвознавства
- співак
- оперно-симфонічний диригент
- лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів
- член Національної Всеукраїнської музичної спілки
- керівник студентського хору ОНМА імені А.В. Нежданової
- головний хормейстер Одеського національного театру опери та балету
Біографія:
Регрут Валерій Йосифович – доцент, кандидат мистецтвознавства, хоровий диригент, співак, оперно-симфонічний диригент, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, член Національної Всеукраїнської музичної спілки, керівник студентського хору ОНМА імені А.В. Нежданової, головний хормейстер Одеського національного театру опери та балету.
В. Й. Регрут закінчив Одеську державну музичну академію ім. А.В.Нежданової по спеціальностям:
- хорове диригування (1994 р., клас проф. Серебрі А.П.);
- оперно-симфонічне диригування (1999 р. клас доц. Д.Й.Сіпітінера);
- сольний спів (2001 р., клас проф. М.Л. Огренича);
- музично-виконавську аспірантуру Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової за спеціальністю “Спів” (2006 р., клас проф. В.В.Навротського).
З 1996 року викладає в ОДМА імені А. В. Нежданової на кафедрах хорового диригування, оперно-симфонічного диригування та оперної студії.
З 2000 року – соліст Одеського Національного академічного театру опери та балету.
З 2003 року – хормейстер хору студентів ОДМА імені А.В.Нежданової.
З 2011 року – диригент Одеського Національного академічного театру опери.
В 2013 році захистив кандидатську дисертацію за темою "Семантика ансамблевих і хорових сцен в оперних творах В.А. Моцарта ".
З 2015 року - доцент кафедри хорового диригування.
З 2018 року – керівник студентського хору ОНМА (в творчій співпраці з доц. Г.С. Шпак).
З 2018 року - головний хормейстер Одеського Національного академічного театру опери та балету.
Педагогічна діяльність:
За роки викладання в класі з «Фаху» підготував більш 35 молодих спеціалістів та магістрів, що з успіхом працюють в Україні та за її межами; а також цілу плеяду диригентів та артистів хору (як хормейстер та керівник студентського хору, викладач з класу вокалу, викладач з оперно-симфонічного диригування). Серед вихованців з класу «Фах.Хорове диригування» є лауреати та дипломанти різноманітних хорових конкурсів, керівники хорових колективів, викладачі музичних шкіл та вищих навчальних закладів України та зарубіжжя. Серед них:
1. Ю.Кучурівський - лауреат 2 премії Міжнародного хорового фестивалю- конкурсу " Південна Пальміра ",кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хорового диригування ОДМА ім.А.В Нежданової, хормейстер Одеського Національного академічного театру опери та балету;
2. Ю.Лунга - лауреат 2 та 1 премії Міжнародного конкурсу "Південна Пальміра ",лауреат 1 премії Всеукраїнського конкурсу "Весняна рапсодія"(м.Київ.2009),лауреат 2 премії Міжнародного конкурсу "Сізірєя моря" (Болгарія. 2012 );
3. Ю.Власополов - директор та викладач Одеської хорової школи ім.С.К.Крижановського;
4. О.Довгопола- викладач ДМШ 3 ,керівник церковного хору Кафедрального римо - католицького собору Успіння Пресвятої Богородиці ;
5. Д.Мірошниченко - головний регент чоловічого хору Свято - Ілїнського моностиря,хормейстр хору ансамблю пісні і танцю Одеського військового округу,артист хору Одеського Національного академічного театру опери та балету;
6. М.Крупник - лауреат та дипломант міського конкурсу " Хор - фест "(м.Миколаїв 2005,2007,2011 рр.),регент Кафедрального собору в м.Миколаїв.
7. Ши Цань - хормейстер оперного театру м.Шань Дон (КНР);
8. Кун Луде - дипломант конкурсу диригентів (м.Херсон , 2013) ,хормейстер,диригент оперного театру провінції Коан Дон м. Шен Джен (КНР);
9. Ван Яцзюнь - керівник чоловічого хору Китайської Народної армії м.Гоанджоу;
10. Юлія Цапенко - лауреат 2 премії (2017 р.) та 3 премії (2018 р.) на конкурсі хорових диригентів " Сонячний струм " м. Миколаїв ;
11. Шейко Ганна - лауреат 2 премії Першого Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів ім.Дм.Загрецького (м.Одеса 2019 р. );
12. Жень Цзюньи - лауреат 2 премії на конкурсі хорових диригентів "Сонячний струм " (м.Миколаїв 2019 р.) та інші.
В.Й. Регрут брав участь у різноманітних фестивалях та конкурсах; брав участь у підготовці проектів «Різдвяний фестиваль в Одеській опері», зокрема брав участь в підготовці та безпосередньо диригував світовою прем’єрою хорової опери-вертепа «Різдвяне дійство» Л.В.Дичко (2014 в співпраці студентського хору ОНМА, жіночого хору «Оріана», дитячого хору Solo musica» школи педпрактики ОНМА та дитячого хору ОССМШ ім. проф. П.С. Столярського; солістів та оркестру ОНАТОБ – режисер-постановник О. Тараненко), брав участь в підготовці концертних виконань таких оперних творів як С.Рахманінов «Алєко», Дж.Верді «Трубадур» (в співпраці з Національним одеським філармонічним оркестром під кер. Х. Ерла) та ін.; брав участь в роботі журі Всеукраїнських конкурсів, в тому числі в І Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва «Перлини моєї країни» пам’яті А. Авдієвського, І Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів ім. Д. Загрецького; протягом 2014 – 2018 рр . є членом журі Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів «Сонячний струм» (м. Миколаїв).
ДІЯЛЬНІСТЬ
Регрут В.Й. бере активну участь в концертній діяльності творчих колективів (хор, симфонічний оркестр, духовий оркестр) як хормейстер, симфонічний диригент та вокаліст. Приймав участь у конкурсах, фестивалях, концертах, як в Україні, так і закордоном. Підготував десятки концертних програм.
За роки роботи із студентським хором ОНМА імені А.В. Нежданової підготував цілу низку концертних програм та безпосередньо, як диригент представив їх публіці. Зокрема, це кантата «Весна» С. Рахманінова, «Коронаційна меса» В.А. Моцарта, «Gloria» Дж. Раттера, «Stabbat mater» Ф. Пуленка, «Magnificat» Дж. Раттера, «Insalata italiano» Р.Жене, брав участь в підготовці та безпосередньо диригував світовою прем’єрою хорової опери-вертепа «Різдвяне дійство» Л.В.Дичко (2014, в співпраці студентського хору ОНМА, жіночого хору «Оріана», дитячого хору Solo musica» школи педпрактики ОНМА та дитячого хору ОССМШ ім. проф. П.С. Столярського; солістів та оркестру ОНАТОБ – режисер-постановник О. Тараненко). В співпраці із доц. Г.С. Шпак працював над 13 симфонією Д.Шостаковича, концертними виконаннями опер «Алеко» С.Рахманінова, «Дон Жуан» В.А.Моцарта, «Трубадур» Дж.Верді та ін. В його репертуарі також представлені класичні і сучасні твори вітчизняних та зарубіжних авторів, обробки народних пісень.
За роки роботи в Одеському Національному театрі опери та балету брав участь в постановці більш 25 опер; має широкий репертуар як оперно-симфонічний диригент. Зокрема, диригував оперними виставами: Дж. Верді «Травіата», П.І.Чайковський «Євгеній Онєгін», М.А. Римський-Корсаков «Моцарт та Сальєрі», М. Аркас «Катерина» та ін. З 2018 року є головним хормейстером Одеського національного театру опери та балета.
Веде активну концертно - гастрольну діяльність в Україні та за її межами (Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Італія, Велика Британія, Шотландія, Польща, Білорусь та ін.)
В.Й. Регрут бере участь у різноманітних фестивалях та конкурсах; є лауреатом міжнародних конкурсів; брав участь в роботі журі Всеукраїнських конкурсів, в тому числі в І Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва «Перлини моєї країни» пам’яті А. Авдієвського, І Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів ім. Д. Загрецького; протягом 2014 – 2018 рр . є членом журі Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів «Сонячний струм» (м. Миколаїв).
Репертуар:
В якості соліста опери у виконавському репертуарі Регрута В.Й. більш ніж 15 оперних партій.
Диригував оперні спектаклі:
Дж.Верді : " Травіата "
" Ріголетто"
" Трубадур "
" Аїда "
" Набукко "
Дж.Пуччіні : " Богема "
" Мадам Баттерфляй "
Г.Доніцетті : " Любовний напій "
" Лючія ди Ламермур "
В.А. Моцарт : " Весілля Фігаро "
" Дон Жуан "
Дж.Россіні : "Севільський цирульник "
Д.Перголезі : " Пані - служниця "
Ж.Бізе : " Кармен "
Р. Леонкавалло : " Паяци "
П. Маскані : "Сільська честь"
Р. Вагнер : " Лоенгрін "
М.Аркас : " Катерина "
Л. Дичко : " Різдв'яне дійство "
М.Гулак - Артемовський :
" Запорожець за Дунаєм "
М. Римський- Корсаков :
" Моцарт та Сальєрі"
П. Чайковський : " Євген Онегін "
" Пікова дама "
С. Рахманінов : " Алеко "
Симфонічні твори та фортепіанні концерти В. А. Моцарта, Л. В. Бетховена, А. Сал’єрі, П. І. Чайковського та інші.
Кантатно - ораторіальні твори:
К. Орф : "Карміна Бурана "
В.А.Моцарт: " Реквієм "
" Коронаційна месса"
Дж.Россіні "Stabbat Mater "
Ф.Пуленк : " Stabbat Mater "
"Gloria "
Дж.Верді : " Реквієм "
" Stabbat Mater "
Дж.Пуччіні: "Messa di Gloria "
Л.Керубіні : " Реквієм "
Й.Брамс : " Реквієм "
Й.Гайдн : " Пори року"
" Нельсон - месса "
А.Шнітке : "Реквієм "
Ф.Шуберт : " Месса G - dur"
Г.Ф. Гендель : " Месія "
Й.С.Бах : "Магніфікат"
Е.Л.Уеббер : " Реквієм "
Дж.Раттер : " Gloria "
Б.Чілкот : " A Little jazz mass "
С.Рахманінов : "Весна"
Г.Свірідов : "Ладога "
Численні твори малих форм.
ПУБЛІКАЦІЇ:
В.Й. Регрут в 2013 році захистив кандидатську дисертацію за темою „Семантика ансамблевих і хорових сцен в оперних творах В. Моцарта”.
Він є автором 10 наукових статей у фахових виданнях України та 1 методичного посібника.
Статті:
- Основные тенденции оперного творчества В.А. Моцарта: к проблеме эволюции жанра. Музичне мистецтво і культура : Науковий вісник ОНМА ім. А.В. Нежданової : [зб. наук. статей / гол. редактор О.В. Сокол]. – Одеса : Друкарський дім, 2007. – Вип. №8, Кн. 2. – С. 172-185.
- Семантика вокального ансамбля в операх В.А. Моцарта в свете проблемы музыкального катарсиса. Музичне мистецтво і культура : Науковий вісник ОНМА ім. А.В. Нежданової : [зб. наук. статей / гол. редактор О.В. Сокол]. – Одеса : Друкарський дім, 2010. – Вип. № 12. – С. 124-133.
- Явление интерпретации в свете герменевтического подхода : к проблеме музыкального понимания. Музичне мистецтво і культура : Науковий вісник ОНМА ім. А.В. Нежданової : [зб. наук. статей / гол. редактор О.В. Сокол]. – Одеса : Друкарський дім, 2011. – Вип. № 14. – С. 82-92.
- Драматичне як чинник оперної драматургії у творчості В. Моцарта: до постановки питання. Музичне мистецтво і культура : Науковий вісник ОНМА ім. А.В. Нежданової : [зб. наук. статей / гол. редактор О.В. Сокол]. – Одеса : Друкарський дім, 2012. – Вип. № 16. – С. 137-146.
- Принципы оперы-seria В. Моцарта как предмет современной исполнительской интерпретации. Проблеми сучасності : мистецтво, культура, педагогіка : зб. наук. праць / Луган. держ. ін-т культури і мистецтв ; за заг. ред. Філіппов В. – Вип. 23 – Луганск : Вид-во ЛДІКМ, 2012. – С. 222–231.
- Принципы ансамблевости в хоровых и ансамблевых сценах и операх В.А. Моцарта. Музичне мистецтво і культура : Науковий вісник ОНМА ім. А.В. Нежданової : [зб. наук. статей / гол. редактор О.В. Сокол]. – Одеса : Астропринт, 2013. – Вип. № 17. – С. 262-272.
- Ведущие направления и актуальные аспекты музыковедческой моцартианы. Музичне мистецтво і культура : Науковий вісник ОНМА ім. А.В. Нежданової : [зб. наук. статей / гол. редактор О.В. Сокол]. – Одеса : Астропринт, 2013. – Вип. № 18. – С. 251-262.
- Структурно-семантические особенности оперного текста. Музичне мистецтво і культура. Науковий вісник ОНМА імені А.В. Нежданової. : [зб. статей / гол. ред. О.В. Сокол]. – Одеса : Астропринт, 2014. – Вип. 19. – С. 296-306.
- Особенности сценического воплощения оперного произведения: от оперного текста к постановочной интерпретации. Музичне мистецтво і культура. Науковий вісник ОНМА імені А.В. Нежданової. : [зб. статей / гол. ред. О.В. Сокол]. – Одеса : Астропринт, 2014. – Вип. 20. – С. 366-375.
10. Семантичні властивості оперного тексту (на прикладі творчості В.А. Моцарта). Міжнародний вісник: культурологія, філологія, музикознавство. – К.: Міленіум, 2015. – Вип. І (4). – С.169-173.
Методичний посібник:
- Взаимодействие ансамблевого и хорового начала в операх В.А. Моцарта: от теоретического осмысления к сценическому воплощению. Одеса, 2013. – 24 с.
Крім того, В.Й. Регрут бере активну участь у науково-методичному забезпеченні навчального процесу, науково-методичних та науково-творчих конференціях. Зокрема, це:
- Міжнародна науково-творча конференція «Трансформація музичної освіти і культури в Україні: традиції та сучасність. Присвячується 95-річчю заснування ОДМА ім. А.В. Нежданової», Одеса, 24-26 листопаду 2008 р.;
- Міжнародна науково-творча конференція «Музичні інформаційні інновації: Досвід та проблема розвитку», Одеса, 19-22 листопаду 2009 р.;
- Міжнародна науково-творча конференція «Музичне мистецтво та наука на порозі третього тисячоліття: Схід – Захід», Одеса, 2-3 грудня 2010 р.;
- Міжнародна науково-творча конференція «Трансформація музичної освіти і культури: традиція та сучасність», Одеса, 5-6 травня 2011 р.;
- Всеукраїнська науково-творча конференція «Одеська хорова школа» традиції та новації» ( 5 листопада, 2011 р.);
- Всеукраїнська молодіжна науково-творча конференція «Музичне мистецтво та наука на порозі третього тисячоліття», Одеса, 5-7 грудня 2011 р.;
- Міжнародна науково-творча конференція «Музичне мистецтво та культура: Захід – Схід», Одеса, 9-10 квітня 2012 р.;
- Всеукраїнська молодіжна науково-творча конференція «Дні науки», Одеса, 26-28 квітня 2012 р.
- Міжнародна науково-творча конференція “Трансформація музичної освіти і культури: традиція та сучасність” (Одеса, 22-23 квітня 2013 р.);
- Міжнародна науково-творча конференція «Музичне мистецтво та культура: Захід-Схід» (Одеса. 2-3 грудня 2013 р.); Міжнародна науково-творча конференція «Трансформація музичної освіти і культури:традиція та сучасність» (28-29 квітня 2014 р.)
- Всеукраїнська науково-творча конференція «Одеська хорова школа» традиції та новації» ( 4 листопада, 2016 р.);
та ін.
НАГОРОДИ:
В.Й. Регрут брав участь у різноманітних фестивалях та конкурсах, де нагороджувався відповідними подяками та грамотами; він є лауреатом міжнародних конкурсів; Має Сертифікати про участь в роботі журі Всеукраїнських конкурсів, в тому числі в І Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва «Перлини моєї країни» пам’яті А. Авдієвського, І. Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів ім. Дмитра Загрецького, Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів «Сонячний струм» (м. Миколаїв, 2014 – 2018 рр.).
В.Й. Регрут є лауреатом міжнародного конкурсу вокалістів; неодноразово нагороджувався грамотами та подяками різного рівня: Одеської міської ради, Одеської обласної Ради, департаменту культури м. Одеси та ін.