Концертно-виконавська діяльність:
Виконавська практика Зіновія Павловича Буркацького розпочата з дитинства, а саме з гри в духовому оркестрі Мельнице-Подільської музичної школи Тернопільської області під керівництвом А. М. Мілянича, В. І. Винника, В. В. Камінського (1972). 1974 року став лауреатом ІІ премії обласного конкурсу виконавців на духових інструментах “Творчість юних” серед ДМШ Тернопільської області.
З 1975 по 1979 рік Буркацький З. П. – активний учасник оркестру народних інструментів Мельнице-Подільського Палацу культури (керівник – заслужений працівник культури України В. О. Зозуляк). У цей час гастролює в Україні, приймає участь у телевізійних програмах та конкурсах.
З 1979 року по 1982 рік знаходився на військовій службі в оркестрі в м. Івано-Франківськ (Україна). 1981 року оркестр завоював ІІІ премію у Прикарпатському військовому окрузі (Львов, Україна). В цьому ж році приймав участь у параді у складі зведених оркестрів Білоруського військового округу та Прикарпатського військового округу в Мінську під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Росії, генерал-майора, начальника оркестрової служби міністерства оборони Радянського Союзу Михайлова М. М.
Під час навчання у Тернопільському державному музичному училищі імені С. А. Крушельницької (1982-1984) З. П. Буркацький грав в духовому оркестрі під керівництвом заслуженого працівника культури України В. В. Россохи. Оркестр провадив активну концертну діяльність в місті та області (концерти, марш-паради, фестивалі, конкурси). В 1983 році оркестр завоював І премію у телевізійному конкурсі духових оркестрів, який транслювався на першому каналі Всесоюзного телебачення. В 1984 році неодноразово виконано у супроводі оркестру “Концертіно” К. М. Вебера у залах Тернопільської обласної філармонії, обласному Палаці культури м. Тернополя, у музичній школі ДМШ м. Кременець.
Працюючи в оркестрі оперної студії при Одеської консерваторії (1984-1989), Зіновій Павлович приймав участь в концертах та державних екзаменах. Репертуар оркестру склав такі опери: “Травіата” Дж. Верді, ”Євгеній Онегін” П. Чайковського, “А зорі тут тихі” К. Молчанова, “Царева наречена” М. Римського-Корсакова та багато інших оперних арій в супроводі оркестру. Також виконував партію першого кларнета у симфонічному оркестрі Одеської консерваторії під керівництвом народного артиста України Гоцерідзе Г. С. В 1983 році залі Одеської обласної філармонії оркестр разом з академічною хоровою капелою Московської філармонії під керівництвом народного артиста Р. С. Юрлова виконали “Реквієм” В. А. Моцарта.
В 1988 році разом з оркестром штабу Одеського військового округу Буркацький З. П. в якості головного соліста та концертмейстера групи кларнетів приймав участь у Всесоюзному конкурсі духових оркестрів вищої категорії (Москва). На цьому конкурсі оркестр посів І премію і звання лауреата Всесоюзного конкурсу. Також за успіхи у конкурсі Зіновій Павлович був нагороджений цінним подарунком міністра оборони Радянського Союзу. 1990 року по запрошенню королеви Біатрікс оркестр прийняв участь у Міжнародному конкурсі духових військових оркестрів, де завоював І премію і звання лауреата (Голландія).
Буркацький Зіновій Павлович виступав з сольними концертами в консерваторії, музичному училищі, музичних школах міста Одеси, школі-інтернаті імені професора П. С. Столярського. В 1989 році приймав участь у концерті класу професора Мюльберга К. Е. в інституті імені Гнєсіних (Москва). У концерті, присвяченому 80-річчю Одеської консерваторії, який проходив в Одеському оперному театрі, консерваторії, школі імені П. С. Столярського, Будинку Вчених, були виконані в дуеті з Мюльбергом та М. Р. Глазуновою твори Ф. Мендельсона.
На Всесоюзній конференції дерев’яних духових інструментів Буркацький З. П. виконував твори одеських композиторів: Красотова О. О. та Успенського Г. Л. (Одеса, Україна, 1990).
З танцювальним ансамблем “Чорноморський сувенір” Одеської обласної філармонії Буркацький З. П. побував на гастролях в Італії та Франції (1991-1994). Також гастролював у Нідерландах, Франції, Італії, Румунії, Китаї.
З 1998 року – керівник інструментального ансамблю “Одеса”, до складу якого увійшли солістки-вокалістки, народні артистки України Буркацька Тетяна та Стадніченко Лариса. З ними записаний компакт-диск. Поряд з цим, записав на Українському радіо “Сонатину-колаж” композитора Я. Верещагіна.
Майстер-класи:
Буркацький З. П. проводив майстер-класи в музичних училищах Тернополя, Одеси, Умані, Житомира, Івано-Франківська (Україна) та Харбіна (КНР).
Організатор та член дирекції міжнародних та всеукраїнських конкурсів:
Артистичний директор Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців на духових інструментах на честь професора К.Е. Мюльберга.
Артистичний директор Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців на мідних духових та ударних інструментах пам’яті професора Л.Я. Могилевського.
Член дирекції Міжнародного конкурсу-фестивалю «Сонячні кларнети» (м. Житомир).
Член дирекції Всеукраїнського фестивалю камерної музики імені професора В.П. Повзуна.
Член дирекції Інтернаціонального Українського музичного конкурсу пам’яті М.І. Спазіто.
Член журі багатьох Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів.
Також являється організатором та автором мистецьких проектів таких як:
Цикл концертів ансамблів кафедри духових та ударних інструментів Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової.
Цикл концертів пам’яті (К.Е. Мюльберга, В.П. Повзуна, В.Ф. Готчева, В.П. Базилевич, М.К. Генарі).
Репертуарний список Зіновія Буркацького включає в себе таких композиторів: В.А. Моцарт, К.М. Веберн, Л. Шпор, Г. Манн, П.І. Чайковський, К. Дебюссі, Є. Бозза, І. Оленчик, Ш. Давидов, Дж. Россіні, Дж. Верді, Ф. Пуленк, Й. Брамс, В. Поляков, Л. Вайнер, Т. Олах, І. Стравінський, Ф. Розетті, А. Блох, Ф. Данці, І. Моцці, К. Сен-Санс, Я. Стамиць, А. Рабо, А. Массаже, Л. Руфф, Е. Габлер, Е. Каваліні, К. Крупінський, С. Василенко, Л. Колодуб, Р. Димчишин, Л. Ревуцький, Є. Станкович, Е. Успенський, Ю. Гомельська, М. Лисенко, Я. Верещагін.