Бузанова Наталія Сергіївна
- приват-доцент
- старший викладач
- завідувач кафедри камерного ансамблю (1989-2007)
Біографія:
Бузанова Наталія Сергіївна народилася 7 листопада 1946 року в м. Берліні (Німеччина). Батьки (учасники бойових дій під час Великої Вітчизняної війни) після визволення м. Берліна продовжували там працювати у Радянській Військовій Адміністрації (батько – професійний музикант-вокаліст, закінчив до війни Свердловську консерваторію, мати – педагог-історик, закінчила в Московський педагогічний інститут).
З 1949 року Бузанова Наталія Сергіївна живе в Одесі. Закінчила Одеське музичне училище імені К. Ф. Данькевича по класу фортепіано. Два роки співала в жіночому вокальному ансамблі при Палаці студентів. Після закінчення училища поїхала працювати за напрямом викладачем ДМШ в м. Болград Одеської області. При Будинку офіцерів організувала вокальний квартет, в якому співала.
З 1968 по 1973 рік навчалася на фортепіанному факультеті ГМПІ імені Гнесіних (нині Російська Академія Музики імені Гнесіних) по фортепіано у А. Г. Татулян (учня Ігумнова), а по камерному ансамблю у Г. А. Федоренко. Після закінчення за розподілом поїхала працювати в Астраханську консерваторію викладачем кафедри камерного ансамблю. Одночасно (з 1974 по 1977 рік) навчалася заочно в асистентурі-стажуванні за спеціальністю "камерний ансамбль" в ГМПІ імені Гнесіних у Г. А. Федоренко. Закінчила 2-х річний Університет марксизму-ленінізму (факультет етики та естетики) у м. Астрахані.
У 1977 році, після закінчення асистентури-стажування, Н. С. Бузанова повернулася до Одеси і почала працювати в Одеській консерваторії імені А. В. Нежданової (нині Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) концертмейстером кафедри струнних інструментів і викладачем кафедри камерного ансамблю, потім старшим викладачем, в.о. доцента, а з 1989 по 2007 рік працювала на посаді завідуючої кафедрою камерного ансамблю. В даний час займає посаду приват-доцента. Має звання "Лауреат Міжнародного конкурсу". Протягом 30 років займалася й надавала методичну допомогу відділу камерного ансамблю ОССМШІ імені П. С. Столярського.
Багато років на громадських засадах працювала концертмейстером у хоровій капелі при ДК імені Лесі Українки.
Концертно-виконавська діяльність:
Наталія Бузанова одночасно з педагогічною діяльністю займається виконавської. Виступає в різних складах камерно-інструмернтальної музики на різних концертних майданчиках Одеси, а також виконує партію фортепіано в камерному оркестрі Одеської філармонії та в національному симфонічному оркестрі.
Неодноразово була першим виконавцем нових творів: Я. Фрейдлін – "Споглядання", "Круги на воді" для фортепіано та камерного оркестру, "Соната в трьох листах" для скрипки та фортепіано, "Триптих" для 2-х фортепіано; О. Томльонова – Соната для скрипки та фортепіано № 2, "На хвилях моєї пам'яті" для фортепіано та камерного оркестру, "Сходження" для фортепіано і ударних; Загорський – "Рапсодія" для 2-х фортепіано, скрипки та ударних; Бауер – "Дивертисмент" для 2-х фортепіано і ударних; А. Петров – "Патетична Ораторія" для голосу, 2-х фортепіано та ударних.
У 1990-ті роки Н. С. Бузанова декілька років виступала і гастролювала зі струнним квартетом "Гармонії світу". На фірмі "Мелодія" записаний CD-диск з творів А. Шнітке, а Голландська фірма записала Квінтет О. П. Бородіна для кінофільму у виконанні Н. Бузанової з випускниками.
У Будинку-музеї імені М. К. Реріха Наталія Бузанова з колегами кафедри камерного ансамблю веде лекції-концерти "У світі камерної музики", а також музично-поетичні вечори, читаючи свої вірші і граючи на роялі.
Громадська діяльність:
Протягом усього життя Наталія Сергіївна Бузанова активно займається громадською діяльністю. Вона – керівник студентського наукового товариства, (СНТТ), член групи народного контролю, агітатор, редактор кафедральної стінгазети, громадський декан з виховної роботи в гуртожитку, заступник і відповідальний секретар приймальної комісії.
За останні 15-20 років Н. С. Бузанова заснувала в Одесі ряд громадських організацій, а саме: "Світ через культуру", "Асоціація камерної музики" при Всеукраїнському союзі музичних діячів, недержавна радіостанція культурно-просвітницького спрямування з класичною музикою "Гармонія Світу", де Наталія Сергіївна є творчим директором, редактором і ведучою програм. Також є членом Благодійного фонду "Співтворчість", Міжнародної асоціації "Мистецтво та освіта ХХI століття", "Всеукраїнської спілки музичних діячів".
Має звання "Посол Миру".
Педагогічна діяльність:
За час педагогічної роботи клас Наталії Сергіївни Бузанової за спеціальністю "камерний ансамбль" закінчило понад 400 студентів (піаністів, струнників і духовиків), які працюють в навчальних закладах та оркестрах Україні і закордоном. Серед них, 168 студентів стали лауреатами і дипломантами різних Міжнародних конкурсів в номінації "камерний ансамбль" та "фортепіанний дует": Міжнародний конкурс імені Танєєва (Москва), "Марії Юдіної" (Санкт-Петербург), "Музика без кордонів" (Друскінінкай), "Золота осінь" (Київ, Хмельницьк), "Молодь України Прокоф'єву" (Донецьк), "Україні – 2000" (Маріуполь), "Мистецтво ХХ століття" (Ворзель), "Південний експрес" (Ялта), "I.С.M.U" (Одеса).
Неодноразово брала участь, як член журі конкурсів, де давала майстер-класи і виступала на конференціях.
Нагороди:
Наталія Сергіївна Бузанова має нагороди, серед яких:
- Подяка “За успішну підготовку учня до участі в Міжнародному конкурсі "Мистецтво XXI століття" (Україна, Київ-Ворзель, 2002).
- Подяка “За роботу в журі на Міжнародному конкурсі "Мистецтво XXI століття" фортепіано та камерні ансамблі (Україна, Київ-Ворзель, 2003).
- Подяка “За проведення майстер-класу на Міжнародному конкурсі молодих виконавців "Мистецтво XXI століття" (Україна, Київ-Ворзель, 2004).
- Грамота Міжнародної телевізійної конкурсної програми «Південний експрес» "За високий рівень професіоналізма і майстерність в підготовці учасників конкурсу" (АР Крим, Сімферополь, 2007).
- Почесна грамота Одеської обласної державної адміністрації управління культури і туризму "За багаторічну творчу роботу, наукову, культурно-просвітницьку діяльність, вагомий внесок у справу навчання і виховання молодих музикантів та з нагоди 95-річчя Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової"( Україна, Одеса, 2008).
- Диплом "За високий рівень професіоналізма і майстерність в підготовці учасників відкритого Українського Музичного конкурсу " (Україна, Одеса, 2010).
- Подяка Міжнародного благодійного фонду "Співтворчість" за створення просвітницького регіонального радіо "Гармонія світу".
- Міжрелігійній та Міжнародної федерацією “За мир у всьому Світі” удостоєна звання "Посол Миру".