Історія бібліотеки

Бібліотека Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової бере свій початок з моменту заснування консерваторії. Але її основи були закладені музичними класами, музичним училищем, відділенням ІРМТ. Важливо відмітити, що фонд бібліотеки поповнювався за рахунок дарунків видатних музичних діячів, серед яких – К.Ф. Данькевич, К.К. Пігров, О.М. Благовидова та інші.

Непоправиму втрату поніс фонд бібліотеки в роки Великої Вітчизняної війни. Велика частка його була розграбована і вивезена з міста. Нове життя бібліотеки починається з 1944 року на основі тієї частини фонду, яку вдалося зберегти під дахом школи імені професора П.С. Столярського завдяки зусиллям викладачів консерваторії та ректора М. Чернятинського.

Бібліотекарі на чолі з В.К. Корсунь відновлювали фонд бібліотеки по часточках у повоєнні роки. Вони знаходили музичні джерела в приватних колекціях, букіністичних крамницях Москви, Ленінграда та інших великих міст країни.

На сьогодні фонд бібліотеки  ОДМА імені А. В. Нежданової  представлений унікальними нотними та книжковими виданнями.

Загальна кількість фонду складає  понад 140 тис. одиниць. Дві третини фонду складають нотні видання та одну третину книжкові. У фондах бібліотеки представлені клавіри К. Гольдмарка та Е.  Гумпердинка, чудові видання про тенденції академічного мистецтва кінця ХІХ століття. Особливу цікавість представляють видання 1910-1920 рр., що включають множинні образци музики імпресіоністів, символістів, експресіоністів і футуристів. Дбайливо зберігаються прижиттєві видання вітчизняної й закордонної музичної класики, видання з автографами і дарчими написами таких видатних музикантыв, як: П. Чайковський, К. Данькевич, Г. Свиридов, Р. Гліер, С. Орфеєв, Л. Дичко, Ю. Мейтус, І. Шамо, М. Скорик та інш.

Комплектування фондів здійснюється виходячи з планів навчального процесу ОДМА і вимог кафедр.

Бібліотекою Одеської музичної академії завідуєСвітлана Петрівна Бачинська, чий професійний досвід допомагає працівникам бібліотеки виконувати свої обов’язки на високому рівні.

На високому професійному рівні обслуговують читачів і надають різні інформаційні послуги бібліотекарі з багаторічним професійним стажем, а саме: О. В. Ковальчук, Н. І. Картузова, О. І. Сидорук, О. Л. Кирейко.

Співробітники бібліотеки виконують численні функції бібліотечної справи – комплектування, шифровка й обробка музичної літератури з ББК вузів і наукових бібліотек, детальна розпис літератури і відповідна каталогізація, надання читачам довідок і консультацій, бібліографічне обслуговування викладачів, аспірантів і студентів. Провідна роль у виконанні цієї роботи належить найстарішим співробітникам бібліотеки В. Смирнової, Т. В. Леонової та інш.

Будучи найбільшим зберігачем музично-культурної спадщини Півдня Україні, бібліотека забезпечує навчальний процес академії при підготовці фахівців як України, так і країн ближнього і далекого зарубіжжя.