Концертна афіша

присвяченого святкуванню 75-річчя з дня заснування та
100-річчя Одеської національної музичної академії
імені А.В. Нежданової та Одеської композиторської школи

Одеська організація Національної спілки композиторів України святкує в цьому році важливу дату - свій 75-річний ювілей.

У період з 2 по 8 грудня пройдуть фестивальні концерти, приурочені до цієї знаменної дати, які дадуть можливість познайомитися з обширною і різноманітної творчої палітрою, представленої творами одеських композиторів, а також з виконавською майстерністю одеських музичних колективів і солістів. На протязі тижня буде звучати музика композиторів - представників одеської композиторської школи різних періодів і поколінь, тих, хто стояв біля витоків - Костянтина Данькевича, Серафима Орфеева, Тамари Сідоренко-Малюкової, композиторів старшого покоління - Олександра Красотова, Віктора Власова, Олександра Сокола, Яна Фрейдліна і середнього - Кармелли Цепколенко, Юлії Гомельської, Альони Томльонової, Сергія Шустова, Івана Голубова, Олега Польового.

Історично Одеська організація НСКУ завжди була найтіснішим чином пов'язана з Одеською державною консерваторією - нині Одеської національною музичною академією імені А. В. Нежданової. Такій взаємодії і сьогодні всіляко сприяє її ректор - професор, академік Олександр Сокол, одночасно є і головою Одеської організації. Саме з його ініціативи до участі у фестивалі залучені основні виконавські колективи цього прославленого вузу.

Відкриє фестиваль 2 грудня о 16.00 філармонічний концерт, присвячений хоровій музиці одеських композиторів, яку представлять два колективи музичної академії: дитячий хор «Solo musica» школи педагогічної педпрактики (худ. керівник Є.Бондар) і студентський хор (диригенти Г.Шпак і В. Регрут). У програмі - хорова музика О.Сокола, І.Голубова, М.Степаненка, Ю.Гомельської, А.Томльонової, С.Шустова, О.Польового.

Духовий оркестр академії (худ. керівник В.Лясота) виконає твори О.Сокола, В.Власова, Ю.Гомельської, О.Польового в концерті, який відбудеться 5 грудня о 14.00 у Великому залі академії.

В Одеській філармонії 7 грудня о 19.00 Національний одеський філармонічний оркестр (худ. керівник Х.Ерл) і маестро Ігор Шаврук представлять симфонічну творчість одеських композиторів. У програмі - інструментальні концерти К.Цепколенко, Ю.Гомельської та А.Томльонової. Кульмінаційною точкою цього концерту стане виконання твори одного із засновників сучасної південно-української - одеської композиторської школи - Олександра Красотова.

Заключний концерт фестивалю, який відбудеться 8 грудня о 17.00 у філармонії, буде складатися з творів, написаних для оркестру народних інструментів. Прозвучить музика К.Данькевича, С.Орфеєва, Т.Сідоренко-Малюкової, В.Власова, О.Красотова, О.Сокола та О.Польового у виконанні оркестру народних інструментів Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової (худ. керівник О. Олійник).

На додаток до фестивальних акціях пройдуть концерти студентів композиторських класів академії: 12 грудня о 17.00 - концерт класу Ю.Гомельської, 14 грудня о 17.00 - концерт класу К.Цепколенко. Музика молодих буде представлена ​​силами студентів інструментальних відділів академії.

Ще одною - останньою пост-фестивальною подією стане концерт камерної музики, організований кафедрою камерного ансамблю ОНМА. У ньому прозвучить інструментальна музика О.Красотова, Я.Фрейдліна, К.Цепколенко, Ю.Гомельської, А.Томльонової та інш. Концерт відбудеться у Великому залі академії 15 грудня о 18.00.

В рамках фестивалю в Одеській національній музичній академії імені А.В. Нежданової пройдуть 2 конференції: Міжнародна науково-творча конференція «Одеська композиторська школа в світовій музичній культурі» та Всеукраїнська молодіжна науково-творча конференція «Композиторська школа і світовий музичний процес», основні теми яких будуть присвячені історії Одеської організації НСКУ, одеської композиторської школи, її минулому і сьогоденню.

Юлія Гомельська