Біографія:
Демідова Віола Григорівна розпочала трудову діяльність у 1988 році на посаді концертмейстера кафедри сольного співу Одеської державної консерваторії імені А.В. Нежданової, на яку була запрошена ще в студентські роки. За цей час роботи вона стала одним із провідних концертмейстерів ОНМА імені А.В. Нежданової.
Віола Григорівна була безпосереднім учасником підготовки студентів академії та супроводжувала їхні виступи на більш як 20 національних та міжнародних конкурсах, де студенти отримали почесні призові місця. Серед них: міжнародний конкурс оперних співаків імені М. Лисенка (Одеса, 1992), де була відмічена званням дипломанта як прекрасний музикант, відмінна піаністка та натхнений акомпаніатор; міжнародний конкурс оперних співаків імені М. Глінки (Астрахань, 1993); міжнародний конкурс камерних співаків «Янтарный соловей» (Калінінград, 1994); міжнародний конкурс артистів оперети (Одеса, 2000, 2004); Всеукраїнський конкурс-огляд «Нові імена України» (Київ, 2004, 2006, 2009, 2013) тощо.
Концертна діяльність:
Демідова Віола Григорівна веде активну концертну діяльність. Ґрунтовні знання засад музичної творчості та власна інструментальна майстерність дозволяють їй супроводжувати сольні програми та приймати участь у збірних концертах різнопланових музикантів-фахівців. Її виконавча майстерність відрізняється професіоналізмом, чуйністю акомпаніатора, адекватною інтерпретацією стилю. Концертні заходи відбувались як у межах ОНМА з нагоди ювілейних дат академії та її видатних діячів, так і в багатьох містах України, а також за кордоном: Чеський фестиваль оперних співаків за участю заслуженої артистки України О. Стаховської (Карлові – Вари, 1991); концерт в італійському посольстві на честь 50 – річчя спілки Данте Аліг’єрі (Гамбург, 1998); Всесвітній з’їзд «Гречанки зарубіжжя» та концерт на честь виїзного засідання Європарламенту (Салоніки, 2001,2010); концертне турне до КНР у складі делегації з видатними співаками Одеського оперного театру; презентація Одеської області, яку проводила Одеська обласна держадміністрація (Париж, 2004).
З 1991 року Демідова В.Г. працює провідним концертмейстером Одеської обласної філармонії. В її репертуарі – шедеври вітчизняної та західноєвропейської музики. 20 років триває творчий союз з народною артисткою України, кавалером двох орденів княгині Ольги Людмилою Довгань. За цей час підготовлені й виконані близько 20 найскладніших програм концертно-камерного репертуару. Серед них: «О, якщо б міг виразити в звуці» (1995); «Усе, усе про тебе» (1996), «Заклинання» (1998 – 1999), «Романси С. Рахманінова» (2000), «У пісні також є душа» (2001), «Жити й вірити» (2003), «Ave Maria» (2004). Підтвердженням постійної високої оцінки слухачів і фахівців можуть бути програма «Пам’ятай мене» (виконавці Л. Довгань, В. Демидова та Р. Бродавко), присвячена 50 – річчю з дня смерті С. Прокоф’єва, яка стала лауреатом конкурсу «Твої імена, Одесо!» у номінації «Краща виконавча майстерність і концертна діяльність» (Одеса, 2003), а також програма «У всякого своя доля», котра, була висунута на здобуття Національної премії України імені Т.Г. Шевченка, вийшла у третій тур змагання і прозвучала в залі Київської національної філармонії (2007) та в Українському музичному салоні в Москві (2004). Виступала з сольними програмами народних артистів України Т. Буркацької та Л. Стадниченко, О. Оганезової, заслуженої артистки України О. Стаховської, майстра художнього слова О. Куклової. Щороку відбуваються концерти класу як в ОНМА імені А.В. Нежданової, так і на концертних майданах м. Одеси та м. Миколаєва.
З 2000 року Віола Григорівна є членом міжнародної спілки музичних діячів.
Всі роки праці концертмейстером В.Г. Демідова також є активним учасником громадських акцій Одеської обласної ради миру, фонду культури та Свято-Архангело-Михайлівського монастиря, учасником Різдвяних та Пасхальних свят, концертів ветеранам праці й ветеранам війни, святкових концертів міста Одеси та Одеської області, фестивалю „Біла акація”, професійних свят тощо.
Педагогічна та наукова діяльність:
Професійна відповідність, велика виконавча практика, знання вокальної літератури дозволили Демідової В.Г. у 2001 році отримати посаду педагога камерного класу. Кількість випускників за оглянутий період складають – 40 осіб, з них 15 працюють у концертно-камерному жанрі. Активну концертну та педагогічну діяльність Віола Григорівна вдало поєднує з науковою діяльністю. У 2002 році їй присвоєно науковий ступінь кандидата педагогічних наук, а у квітні 2005 року – вчене звання доцента. За цей період надруковано 12 статей та навчально-педагогічний посібник. Виступала науковим керiвником та рецензентом аспірантських та магістерських робіт. Проводить мастер-класи на вiддiлi концертмейстерства музичного училища м. Миколаїва. Бере участь у складi жюрi виконавських конкурсiв м. Одеси.
20 сiчня 2010 року, Указом Президента України отримала почесне звання «Заслужений артист України», ще нагороджена багатьма почесними грамотами міського та обласного управління культури.