Біографія:
Левченко Віктор Леонідович народився 17 липня 1961 року в Ленінграді. Закінчив Ростовський державний університет. Працював викладачем філософії та різних гуманітарних дисциплін у вищих навчальних закладах міста. Паралельно постійно працював над підвищенням свого професійного рівня, підготував і захистив кандидатську дисертацію у Московському державному університеті, здобувши у 1991 році науковий ступінь кандидата філософських наук. З 1992 року працює в Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) на посаді доцента кафедри філософії і гуманітарних наук.
Навчально-педагогічна діяльність:
Доцент Левченко В. Л. викладає курси «Філософія», «Українська і зарубіжна культура», а також авторський спецкурс для магістрантів «Філософія і методологія художньої творчості». Названі дисципліни тісно пов’язуються з музичним профілем академії і проблемами розвитку української культури. Практично з усіх основних курсів він розробив і видав навчальні посібники і методичні розробки. Використовує в навчальному процесі принципи і методи кредитно-модульної системи.
Науково-дослідна діяльність:
Левченко В. Л. наполегливо займається науково-дослідною діяльністю. До кола його наукових інтересів входять актуальні проблеми філософії, культури, методології пізнання, етики та естетики тощо. Цим проблемам присвячені його статті в різних наукових журналах і збірках. Тільки за останні роки доцент Левченко В. Л. виступав як автор чи відповідальний редактор у підготовці і виданні різних наукових публікацій, в тому числі «История эстетической мысли. Античность. Средние века. Возрождение. Хрестоматия: Уч. пособ.» (з гріфом МОН України – Одеса: ОДМА, 2011); «Філософія. Конспект лекцій» (Одеса: Наука і техніка, 2005. – 7,68 др.арк., в співавторстві); багато видань «???? / Докса. Збірник наук. праць з філософії та філології» (Одеса: ОНУ ім. І.І.Мечникова) та інші.
Він очолює Правління наукового товариства «Одеська гуманітарна традиція», є головним редактором збірника наукових праць з філософії та філології «???? / Докса», який готується і видається на базі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
Публікації:
В. Л. Левченко підготував і видав понад 150 наукових праць, в тому числі книг, навчальних посібників і наукових статей. Називаємо найбільш вагомі публікації останніх років:
- История эстетической мысли. Античность. Cредние века. Возрождение. Хрестоматия: Уч. пособие [з грифом МОН Украины] – Одесса: ОГМА, 2011 (в соавторстве).
- Філософія. Конспект лекцій. – Одеса: Наука і техніка, 2005. – 7,68 др.арк. (в співавторстві).
- История эстетической мысли. 17-18 века. Хрестоматия: Уч. пособие. – Одесса: ОГМА, 2010. – 9,01 др.арк. (в соавторстве).
- Онтологические основания феномена музыки // Парадигма: Очерки философии и теории культуры. – Вып. 2: Мелос и Логос. Диалог в истории: Материалы Межд. конф. – СПб.: Барс, 2005. – 0,5 др.арк.
- Идея научности в этических взглядах Э.Гуссерля // Вісник Дніпропетровського ун-ту. Сер.: Філософія. Соціологія. Політологія. – Д.: ДНУ, 2006. – Вип. 13. – С. 27-32.
- Феномен музыки: онтолого-антропологические основания нахождения смысла // Філософія і соціологія в контексті сучасної культури. Зб. наук. праць. – Д.: ДНУ, 2006. – С. 25-32.
- В поисках утраченого тела // ???? / Докса. Збірник наук. праць з філософії та філології. – Одеса: ОНУ ім. І.І.Мечникова, 2006. – Вип. 10.– 0,5 др.арк.
- Трансляция смысла в пространстве культуры // Гуманітарні науки в освіті музикантів. ? Одеса: Фенікс, 2011. ? С. 196-205.
- Тематизация трансцендентного в философии Николая Бердяева // Філософія і політологія в контексті сучасної культури. Науковий журнал. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2011. – Вип. 2. – 0,5 др.арк.
- Справа мислення: пам'ять та відзнака // Філософська думка.– Київ, 2011. – № 2. – 0,2 др.арк.
- Философия зимнего балета. – http://opera.odessa.ua/ru/promo/2011/12/698.html
- Ограниченности рационалистического подхода для постижения бытия и мышления в ранней науке и философии Модерна // Філософія та гуманізм. Вип. 1 (1). – Одеса: ОНПУ, 2015. – С. 69-74.
- Гуманістичний аспект iсторiї фiлософiї нацiональної iдеї в Українi // Філософія та гуманізм. Вип. 2 (2).– Одеса: ОНПУ, 2015.– С. 46-55.