Концертно-виконавська діяльність:
Т.І. Шевченко відома в музичному світі як талановита піаністка. Її гра відзначається високою культурою, а виступи завжди є значною подією концертного життя музикантів. Чисельні гастрольні турне принесли їй міжнародне визнання як високомайстерного фахівця.
В її творчої біографії сольного виконавця багато успішних концертів, зіграних у Росії
(Москва, Сочі), Великобританії (Норідж), Польщі (Щецин, Стальова Воля), Україні (Київ, Тернопіль, Харків, Львів), Молдові (Кишинів, Тирасполь), Китаї (Пекін, Чингдао), Індії (Делі, Агра). Як солістка, Тетяна виступала з симфонічними оркестрами під керівництвом всесвітньовідомих диригентів: Стефана Фрааса, Мирослава Криля, Сергія Мацояна, Тимофія Гуртового, Ігоря Шаврука, Гогі Гоцирідзе, Хобарта Ерла.
Має фондові записи на радіо і телебаченні сольних та ансамблевих концертів з Заслуженим артистом України В. Томащуком (кларнет), з професорами А. Кардашевим,
А. Яронєм та Р. Зіхевіч (Польща), з ансамблем «Гармонії світу» на Міжнародних фестивалях виконавського мистецтва.
З 1997 по 2003 роки Тетяна Шевченко була солісткою (фортепіано, клавесин, челеста) Одеського національного симфонічного оркестру під керівництвом Заслуженого артиста України Хобарта Ерла. З оркестром успішно гастролювала в США, Австрії, Греції, Німеччині, Ліхтенштейні та Швейцарії. Виступала у престижних залах Європи та Америки – “Мюзік-Феррайн” (Вена) та “Карнегі-Голл” (Нью-Йорк).
Майстер-класи та робота в журі конкурсів:
Підтверджуючи високий рейтинг сучасної української професійної музичної освіти,
Т.І. Шевченко проводить майстер-класи на Міжнародних форумах в Австрії (Відень, 2007), Італії (Лоніго, 2008), Польщі (Стальова Воля, 2009-2012), Україні (Миколаїв, 1996,
Черкаси, 2006) та в Центральній консерваторії Пекіна (Китай, 2006). Завдяки високому професіоналізму в галузі виконавства, педагогічному авторитету серед яскравих музикантів сучасності, Т.І. Шевченко багаторазово запрошувалась до складу журі Національних, Міжнародних конкурсів та форумів: в Україні (Черкаси, 2006), Всеукраїнського конкурсу “Пам’яті О. Бугаєвського” (Херсон, 2007), “Musical Performance And Pedagogics” в Австрії (Відень, 2007), Фінляндії (Ювяскюлє, 2008), Чехії (Кромьєржиш, 2008), Італії
(Лоніго, 2008), Португалії (Фуншал, 2009), Росії (Ростов-на-Дону, 2010), Польщі
(Стальова воля, 2012), Росії (Єкатеринбург, 2013).
Міністерством культури і туризму України неодноразово була призначена Головою Державних екзаменаційних комісій у вищі навчальні заклади мистецтв України.
Наукова діяльність:
Т.І. Шевченко є автором багатьох наукових праць. У 1985 року захистила кандидатську дисертацію на тему: “Педагогический аспект формирования творческой активности студента-пианиста” у Вченій раді Московського педагогічного інституту імені В. І. Леніна.
Навчальний посібник, методичні розробки та програма курсу “Методика викладання гри на фортепіано”, впроваджені в роботу музичних вузів Методичним кабінетом Міністерства культури і мистецтв України.
Постійно виступає з доповідями на міжнародних форумах, симпозіумах та конференціях: Ташкент (Узбекистан, 1980), Відень (Австрія, 2006), Москва, Нижній Новгород (Росія, 1982), Київ (Україна, 1979), Лоніго (Італія, 2008), Кромьержіш (Чехія, 2008).
Тетяна Іванівна проводила курси лекцій для викладачів дитячих музичних шкіл на факультеті підвищення кваліфікації, читала курси лекцій “Педагогіка” та “Методика навчання гри на фортепіано для студентів Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової (нині – Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової).
Педагогічна діяльність:
Клас Шевченко Тетяни Іванівни закінчили понад 100 піаністів, які працюють у навчальних закладах та концертних організаціях України та за її межами.
Серед випускників Т.І.Шевченко є доценти, професора, заслужені діячі мистецтв, кандидати та доктора наук, а саме: Александрова Наталія, Голубов Іван, Горожанкіна Оксана, Осадча Світлана, Соколова Алла, Економова Еліна та інші. Студенти Тетяни Іванівни з успіхом виступають на конкурсах, одержуючи призові місця. Тільки за останні роки студентами її класу отримано 18 почесних звань лауреатів Міжнародних та Національних конкурсів, які стали переможцями в Австрії, Чехії, Фінляндії, Португалії та Україні, серед них: Гусева Ганна, Решетова Алевтина, Руснак Юлія, Тарасова Євгенія, Федосов Василь, Федорова Олександра, Гань Сяо Сює, Куан Цзехуй, Лю Кетін, Лю Цянь, Фань Сіцюань, Ян Вєнь Янь.