Сухомлинов Ігор Іванович
- кандидат мистецтвознавства
- професор
- завідувач кафедри спеціального фортепіано (1959, 1965, 2005-2012)
- член Вченої ради
Біографія:
Сухомлинов Ігор Іванович з відзнакою закінчив Одеську консерваторію за спеціальністю фортепіано (клас професора Рибіцький М. І.), та теоретико-композиторський факультет (клас Орфеєва С. Д.), а також аспірантуру при Московській державній консерваторії імені П. І. Чайковського в класі професора Г. Г. Нейгауза.
У 1990-х роках працював викладачем в консерваторіях Китайської Народної Республіці, у містах Ухань, Тяньцзінь, Шеньян, Чаньчунь. Їздив з гастролями з сольними та камерними програмами, майстер-класами в міста Цина, Чифу, Циндао.
І. І. Сухомлинов, як авторитетний музикант, неодноразово запрошувався в якості голови Державної екзаменаційної комісії в різні консерваторії Україні, а також у жюрі Республіканських та Міжнародних конкурсів (імені М. Лисенка, Р. Шумана, пам'яті Еміля Гілельса).
Ігор Іванович неодноразово керував кафедрою спеціального фортепіано Одеської консерваторії (нині – Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової) – 1959, 1965, 2005-2012 рр.
Концертно-виконавська діяльність:
Як піаніст І. І. Сухомлинов з 1950-х роках брав участь у Республіканських та Міжнародних конкурсах, був відзначений грамотами. Неодноразово виступав в Одесі та інших містах України із сольними програмами і з симфонічним оркестром, в камерних ансамблях зі скрипалями О.Станко, Л.Лемберскім, в фортепіанному дуеті з дружиною Л. Сухомлиновою. У його репертуарі такі твори, як: Соната-Апасіоната Л. Бетховена, Р. Шумана, Сьома соната С. Прокоф 'єва, все етюди-картини та концерти С. Рахманінова, все скрипкові сонати Л. Бетховена, також твори В. А. Моцарта, Ф.Пуленка, симфонічні танці С. Рахманінова (фортепіанний дует), п'єси сучасних, російських та українських композиторів.
І. Сухомлинов автор симфонії, циклу романсів, фортепіанних сонат, прелюдій, різних п'єс.
Наукові праці. Видання. Публікації:
Сухомлинов Ігор Іванович займається науково-методичною роботою, автор публікацій про С. Прокоф 'єва, С. Рахманінова, українську музику.
1980 року у Вченій раді Московської державної консерваторії імені П. І. Чайковського захистив кандидатську дисертацію на тему: «Проблема стилю та інтерпретації фортепіанних творів С. Рахманінова на прикладі етюдів-картин». Має публікації про творчість С. Рахманінова на китайській мові.
Педагогічна діяльність:
За час роботи викладачем Ігор Іванович Сухомлінов виховав понад 100 піаністів, які працюють в музичних навчальних закладах України, в тому числі в Одеській музичній академії, та за кордоном. Серед них, Заслужені діячі мистецтв: О. Бугаєвський, В. Семенов, Ю. Ракул, Г. Попова; Заслужені артисти: О. Зайкова, Т. Книшова, Ю. Кузнецов; лавреати Республіканських та Міжнародних конкурсів: О. Бугаєвський, К. Єргієва, І По та інші; кандидат мистецтвознавства, професор інституту імені В. І. Леніна (Москва) Р. Гржибовська.
Ігор Іванович систематично надає методичну допомогу викладачам музичних навчальних закладів міста Одеси (школи імені професора П.С. Столярського, Одеського училища мистецтв і культури імені К.Ф. Данькевича), а також інших міст України.
У 70-80-і рр. на факультеті розробив і читав курс «Вступ до спеціальності».
Нагороди:
За плідну багаторічну роботу Сухомлінов Ігор Іванович відзначений почесними грамотами і дипломами різних рівнів, медалями та подяками ректора академії, Обласної ради міста, Ради міністрів Україні, Міністерства культури СРСР, Президента України.
Від влади, керівництва навчальних закладів КНР І. І. Сухомлинов має пам'ятні знаки та нагороди «Дружба», також він удостоєний звання Почесного професора Цилінська інституту (Чанчунь, КНР).