Ректор

Одеська національна музична академія :: Керівництво :: Олійник Олександр Леонідович
Олійник Олександр Леонідович
  • кандидат мистецтвознавства
  • професор
  • народний артист України
  • Ректор Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової
  • голова Вченої ради

Олійник Олександр Леонідович народився 25 грудня 1959 року. В 1987 році закінчив Одеську державну консерваторію імені А. В. Нежданової (клас професора, заслуженого діяча мистецтв України Д.П.Орлової). Після одержання диплома працював керівником ансамблю народних інструментів «Мозаїка» Одеської обласної філармонії. З 1991 року займав посади викладача, старшого викладача, доцента та професора кафедри народних інструментів Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової. Сімейний стан: одружений. Дружина Кириченко В.П. працює в ОНМА  імені А.В. Нежданової на кафедрі народних інструментів.

 З 2002 року декан по роботі з іноземними студентами, з 2003 р. по 2018 р. працював на посаді проректора з навчальної роботи ОНМА ім. А.В. Нежданової. У 2016 р. захистив кандидатську дисертацію і одержав науковий ступень кандидата мистецтвознавства. У жовтні 2018 р. був обраний на посаду ректора Академії. В 2019 р. йому було присвоєно почесне звання Народного артиста України.

Як музикант і композитор О. Л. Олійник створив понад 170 перекладень, транскрипцій та інструментовок для домри, оркестру та ансамблю народних інструментів. Особливий інтерес мають його власні твори для домри-соло: «Передзвони», «Пісня», «Танець», «Ескіз», «Мерехтливий звук», «Етюд-скерцо», в яких автором представлені новаторські інструментальні прийоми гри і нові художні можливості інструмента. Являється першим виконавцем багатьох творів одеських композиторів для домри.

Він веде активну концертну діяльність, виступає з гастролями в багатьох містах України, Австрії, Німеччини, Фінляндії, Польщі, Росії, Болгарії тощо в якості соліста, диригента оркестру народних інструментів. Особливо успішно проходили його численні виступи з всесвітньо відомим австрійським співаком Борисом Рубашкіним (близько 250 концертів в якості керівника ансамблю народних інструментів).

О. Л. Олійник активно займається науковою та науково-методичною діяльністю, бере участь у багатьох науково-практичних конференціях, запрошується як член журі на Міжнародні конкурси.