Одеська національна музична академія :: Кафедра хорового диригування :: Косинський Жорж Хрисанфович
Косинський Жорж Хрисанфович
  • професор
  • Заслужений артист Молдови
  • лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів
  • багато років керував мішаним студентським хором Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.  Ушинського

Біографія:

Жорж Хрисанфович Косинський – відомий український хоровий диригент, Заслужений артист Молдови, Професор, лауреат численних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

Ж.Х.Косинський народився народився в с. Великомихайлівка Запорізької області. У 1954 р. вступив до Одеського музичного училища і в 1958 році закінчив його, а в 1963 році закінчив Одеську консерваторію. (клас з фаху –  проф.В. М. Луговенко та проф. Д.С. Загрецького; по хорознавству  та хоровому класу – проф. К.К.Пігрова).

 В 1957 році виступав у складі студентського хору під керівництвом проф. Пігрова К.К. на Міжнародному фестивалі молоді і студентів у Москві.

У 1960 році почалася трудова діяльність Ж.Х.Косінского: його, як перспективного студента третього курсу консерваторії проф. Д.С. Загрецький запросив стати другим хормейстером, а потім керівником хору Одеського державного університету імені І. Мечникова.

У 1963-1965 рр. після закінчення Одеської консерваторії Ж.Х.Косінскій був розподілений в музично-педагогічний факультет Запорізького педінституту, де він викладав та керував хором. А керівництво хором університету І.Мечникова він передав проф. Серебрі А.П.

З 1965 по 1967 рр., на запрошення проф. В.І.Шипа, Ж.Х.Косинський повернувся в Одесу, ставши викладачем Одеської державної консерваторії по класу хорового диригування і хормейстером хору. З 1966 рр. він - старший викладач.

У 1966 р йому було запропоновано очолити відділ хорового диригування та художнє керівництво хором музично-педагогічного факультету, що був створений як підрозділ консерваторії, а пізніше був приєднаний до педагогічного інституту ім. К.Д.Ушинського. На цій посаді Ж. Х. Косинський проявив свої неабиякі організаторські здібності: хор ОДПІ під його керівництвом став високопрофесійним колективом, виступаючи не тільки в звітних концертах інституту і Одеської консерваторії, а й брав участь у багатьох оглядах-конкурсах:  Республіканського і Всесоюзного рівня, брав участь у фестивалях, на яких отримував звання лауреата та 1-ї премії; виїжджав на гастролі до таких міст як Москва, Мінськ, Рига, Тапллін, Вільнюс, Київ та ін.

У 1971р. Косинський Ж.Х. отримав звання в.о. доцента, а в 1983 р - доцента Одеської державної консерваторії. В той час він викладав клас хорового диригування, хоровий клас і сольфеджіо.

У 1984 році Косинський Ж.Х. був запрошений завідувати кафедрою хорового диригування та керівником хору Молдавської державної консерваторії імені Музическу. У 1991 році отримав почесне звання заслуженого артиста Молдови, вчене звання професора.

У 1997 році Ж. Х. Косинський повернувся в Одесу на посаду професора кафедри хорового диригування ОГК (нині ОНМА) імені А. В. Нежданової і керівника хору інституту мистецтв Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. В даний час Ж. Х. Косинський - заслужений артист Молдови, професор кафедри хорового диригування ОНМА імені А. В. Нежданової.

Учні:

Серед величезної кількості випускників Ж.Х.Косінского є видатні, що склали славу вітчизняної та зарубіжної культури:

  1. Наталія Бєлова - заслужений працівник освіти, професор, директор інституту мистецтв Південноукраїнського педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (Одеса);
  2. Олег Константінов - засл. діяч мистецтв, заслужений артист Молдови, керівник хору музичного училища імені Штефана Няги і головний хормейстер національного оперного театру Молдови (м Кишинів), головний хормейстер оперного театру в Туреччині;
  3. Ілля Краетору - диригент Маріїнського театру опери і балету (м.Санкт-Петербург, Росія);
  4. Ілона Степан - засл. діяч мистецтв Молдови, керівник національної капели «Дойна», зав. кафедрою Молдавської національної консерваторії ім. Музическу (Кишинів);
  5. Світлана Даніца - заслужений артист Молдови, викладач музичного училища імені Штефана Няги (м Кишинів, Молдова);
  6. Наталія Гутарьова - керівник зразкового дитячого хору (м.Санкт-Петербург);
  7. Григорій Паланчук - регент Православного собору (м.Нью-Йорк США);
  8. Вікторія Божко - доцент, художній керівник хору музично-пед. факультету Криворізького педагогічного університету (Україна);
  9. Жанна Соснова - керівник зразкового дитячого хору (м.Київ);

10. Галина Васильєва - професор Мінського державного університету, доктор педагогічних наук, зав. Кафедрою педагогіки (м.Гродно, Білорусь);

11. Ірина Хоменко - регент римсько-католицького собору (Італія);

12. Карлос Хіменос - керівник хору університету (Еквадор);

13. Ігор Царук - керівник ансамблю «Дюк Тайм»;

14. Так Пін - керівник хору, викладач диригування і фортепіано (Китай)

15. Анна Кондратьєва - випускниця ОНМА ім. А.В.Нежданової, керівник хору молодших класів Хорової школи ім. С.К.Крижановского.