Біографія:
Крупей Михайло Васильович народився 5 березня 1955 року в с. Нагірянка, Чортківського р-ну, Тернопільської обл. (Україна), в сім’ї робітників.
З раннього дитинства М. В. Крупей почав грати на губній гармоніці, а коли пішов до Нагірянської початкової школи, став співати у шкільному хорі хлопчиків, був постійним солістом. Керував хором директор школи, заслужений вчитель України М. М. Федорко, котрий акомпанував хору на скрипці. Він і порекомендував Михайлу Крупею навчатися в студії грі на баяні. Після закінчення початкової школи продовжив навчання в середній загальноосвітній школі села Ягільниця. Паралельно поступив до районної ДМШ м. Чорткова, де навчався з 1966-1971 роки грі на кларнеті у класі викладача С. І. Теслюка та Я. В. Драгомирецького. Брав активну участь в художній самодіяльності сільського Будинку культури, акомпанував співакам на баяні народні і популярні пісні, в духовому оркестрі виконував партії кларнета та саксофона. Індивідуально займався на саксофоні з художнім керівником духового оркестру П. С. Гащицем, котрий дав творчу путівку в життя цілій плеяді музикантів-духовиків.
1971 року поступив до Тернопільського музичного училища імені С. А. Крушельницької, яке закінчив у 1975 році (диплом Э-І №203257) по класу кларнета викладача Г. С. Гевояна та класу диригування духовим оркестром викладача Г. Г. Марченка. Під час навчання в музичному училищі продовжував займатися на саксофоні у відомого діяча музичного мистецтва і культури області, хормейстера та кларнетиста-саксофоніста, тривалий час художнього керівника Тернопільської обласної філармонії, заслуженого працівника культури України М. М. Вороняка.
1975 року поступив до Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової по класу кларнета заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, професора К. Е. Мюльберга, де у навчальному процесі продовжив вдосконалювати гру на саксофоні. Закінчив консерваторію у 1980 році (диплом А-ІІ №085953) за спеціальністю кларнет, саксофон з присвоєними кваліфікаціями – концертний виконавець, соліст оркестру, викладач. Після закінчення ОДК імені А. В. Нежданової отримав цілеву рекомендацію Міністерства культури України і поступив до творчої аспірантури (асистентури-стажування) при ДМПІ імені Гнесіних в Москві по класу кларнета заслуженого діяча мистецтв Росії, народного артиста Росії, академіка, професора А. О. Федотова та класу саксофона народної артистки Росії, професора М. К. Шапошнікової, яку закінчив зі спеціальності – Духові інструменти (кларнет, саксофон, посвідчення № 724). Протягом 3-х років навчання підготовив 6 відкритих концертів у двох відділах, паралельно – на кларнеті та саксофоні.
Крупей Михайло Васильович у студентські роки став дипломантом ІІІ Республіканського конкурсу виконавців на духових інструментах по класу кларнета. Творчу діяльність почав ще в студентські роки з 1977 року в якості артиста оркестру Одеського російського театру та соліста-регулятора групи кларнетів Одеського театру оперети, з яким побував на гастролях у різних містах радянського простору. Також брав активну участь у звітних концертах „Творчої молоді” в якості соліста-саксофоніста, а також почав педагогічну роботу в ДМШ № 4. З 1981 по май 1982 року проходив військову службу в Ансамблі пісні і танцю ОДВО, де виконував партії на кларнеті, саксофоні, а на період відпустки диригентів, диригував ансамблем солдатів.
На ІІІ Міжнародному конкурсі-фестивалі духової музики „Сурми 96” за виступ з Муніципальним духовим оркестром м. Одеси, в якості соліста-саксофоніста, під керівництвом диригента, народного артиста України О. Я. Саліка, отримав почесну відзнаку журі «за високу професійну майстерність».
За плідну концертну та педагогічну діяльність був включений до «Енциклопедичного біографічного словаря музикантів-виконавців на духових інструментах» С. В. Болотина («Энциклопедического биографического словаря музыкантов-исполнителей на духовых инструментах» С. В. Болотина. – М., 1995. – С. 142).
1979 року вперше в Україні на кафедрі духових і ударних інструментів ОДК імені А. В. Нежданової був відкритий спеціальний клас саксофона, який очолив М. В. Крупей. Будучи студентом п’ятого курсу був зарахований на посаду асистента кафедри.
1980 року зарахований на посаду викладача кафедри духових та ударних інструментів, згідно направлення Міністерства Культури УССР. 1987 року рішенням Вченої ради обраний за конкурсом на посаду старшого викладача, 1991 року – на посаду доцента.
2007 року М. В. Крупею присуджено науковий ступінь кандидата мистецтвознавства зі спеціальності «музичне мистецтво» (диплом кандидата наук ДК № 039527, протокол № 18-06/2). 2009 року присвоєно вчене звання доцента (атестат доцента 12ДЦ № 022386, протокол № 1/31 – Д).
М. В. Крупей працює по теперішній час на посаді доцента кафедри духових та ударних інструментів по класу саксофона, кларнета, веде також класи духового ансамблю, споріднених інструментів, педагогічної практики. Понад 20-ти років читав теоретичні курси: „Методика навчання грі на духових інструментах” та „Історія виконавства на духових інструментах”.
Учні:
За роки роботи в ОДМА імені А. В. Нежданової виховав понад сотні випускників по спеціальності кларнет, саксофон та духовому ансамблю, переважна більшість яких на державних екзаменах отримали відмінні оцінки. 25 випускників отримали найвищу кваліфікацію – концертний виконавець. Серед випускників, студентів та учнів М. В. Крупея – 22 лауреати та дипломанти Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів та 11 лауреатів Всеукраїнських та Міжнародних джазових фестивалів.
Випускники успішно навчаються і працюють у творчих колективах та музичних закладах України та за її межами. Серед них можна назвати імена тих учнів, хто став організатором класу саксофона у музичних училищах в різних регіонах України: Новосельський О. (Сімферополь), Шмиглик Т., Дурняк А. (Тернопіль),Паращук В. (Запоріжжя), Марінчук В. (Умань), Матвієнко С., Суботін О., Литовко М. (Одеса), Ребенок Ю.(Кривий Ріг), Сойма Р. (Ужгород), Степанова Г. (випускниця школи професора П. С. Столярського, яка організувала клас саксофону на музичному відділі Педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (Одеса) та багато інших.
За кордоном продовжили навчання та працюють: Акопов Л., Продан І. (закінчила аспірантуру в Франкфурті на Майні), Кондратов Л. (закінчив аспірантуру у Мюнхені, Німеччина), Кенер В. (випускник музучилища, Ізраїль), Бардер О. (США), Пілявський І., Прозоров А. (закінчили консерваторію у Відні, Австрія), Степанова Г. (закінчила творчу аспірантуру РАМ імені Гнесіних у Москві, Росія), Карпичев М. (Росія).
За сумісництвом, з 1982 по 1990 рік викладав клас саксофона у Одеському музичному училищі імені К. Ф. Данькевича, а з 1990 року працює – в ОССМШ імені професора П. С. Столярського, де вперше організував на духовому відділі і викладає спеціальність саксофон.
Регулярно проводить відкриті концерти студентів та учнів класу у Великому залі ОДМА імені А. В. Нежданової, школі імені професора П.С.Столярського, Одеському училищі культури і мистецтв імені К. Д. Данькевича, де сам бере активну участь як соліст кларнетист-саксофоніст.
М. В. Крупей паралельно веде творчу діяльність де проявив себе як висококваліфікований виконавець кларнетист-саксофоніст, про що свідчать відгуки в пресі. Перший виконавець в Україні, в тому числі м. Одесі, багатьох творів академічного та сучасного саксофонного репертуару вітчизняних та зарубіжних композиторів.
З найбільш значимих концертних виступів його можна назвати твори: Концерт Ля-мажор для кларнета з оркестром В. А. Моцарта, з симфонічним оркестром консерваторії під керівництвом заслуженого артиста України Д. Й. Сіпітінера. Як соліст-саксофоніст понад 20-ти років виступав з оркестром Одеського штабу округу та Муніципальним духовим оркестром під керівництвом народного артиста України О. Я. Саліка, з яким виконував твори віртуозного характеру, гастролював в різних містах Голландії.
З Одеським Національним філармонійним симфонічним оркестром під керівництвом заслуженого артиста України Х. Ерла виступав в містах України та на гастролях в Іспанії, де виконував сольні партії саксофонів сопрано, альта, тенора у творах Бернстайна, Гершвіна, Прокоф’єва та інш.
На фестивалі „Нова музика” вперше в Україні виконав складний авангардний твір відомого сучасного австрійського композитора Р. Сутера для камерного оркестру і сольних саксофона-сопрано, альта та марімби під керівництвом німецького диригента Б. Вульфа. Під його керівництвом виконував партію кларнета у відомому творі І. Стравінського „Історія солдата”.
Записав музику до багатьох кінофільмів композитора, заслуженого діяча мистецтв України, професора В. П. Власова.
Виступав із сольними та концертами класу в музичних училищах у містах: Одесі, Тирасполі, Тернополі, Миколаєві, Кіровограді, Херсоні, Кривому Розі, за які отримав подяки.
Надавав методичну та шефську допомогу в роботі семінарів ДМШ та Дому народної творчості (як член журі оглядів, семінарів та учасник концертів), за що нагороджений грамотами.
Був членом журі Всеукраїнських і Всесоюзного конкурсів виконавців на духових інструментах, автором конкурсних програм, офіційним рецензентом поданих до захисту кандидатських дисертацій, за що отримував подяки із занесенням в особову справу від міністрів культури., почесні грамоти ректора академії за виховання і підготовку висококваліфікованих спеціалістів та подяки журі конкурсів, де брали участь студенти його класу.
Свого роду підсумком професійної діяльності став у 2005 році ювілейний концерт «Парад саксофонів», присвячений 25-річчю відкриття класу саксофона в ОДМА імені А.В. Нежданової та з нагоди 50-річчя з дня народження. В концерті брали участь студенти, випускники та сам ювіляр. Серед гостей які брали участь у ювілейному концерті: відомий французький саксофоніст-віртуоз, професор Паризької музичної академії Даніель Кієнтзі, лауреат Міжнародних джазових конкурсів та фестивалів «Молодіжний джаз-оркестр» під керівництвом заслуженого робітника культури України М. Голощапова, духовий оркестр штабу Південного оперативного командування під керуванням капітана збройних сил України Л. Сукенника, духовий оркестр ОДМА під керуванням заслуженого артиста України, професора В. Лясоти.
Доктор мистецтвознавства, професор О. М. Маркова в статті ”Юбиляції професіоналу” писала: «Педагогічна діяльність М. В. Крупея вибудовувалася у гармонічній взаємодії із виконавською, яка йшла по висхідній <…> Здійснив повний комплекс вузівського робітника: блискучий виконавець і продуктивний педагог, він інтересний також і своїми науковими пошуками <…> Ювілей музиканта від Бога супроводжувався парадом оркестрів, щедро одаривших натхненною грою виновника урочистостей і присутніх на його концерті слухачів» // Музыкальный вестник ОГМА им. А. В. Неждановой. – 2005. – № 3-4. – С. 20.
У 2010 році отримав посвідчення «Ветеран праці».
№ п/п
|
Фамилия, имя
|
Специальность
|
Год окончания
|
Форма обучения
|
Полученные квалификации
|
1.
|
Акопов Л.
|
саксофон
|
1984
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
2.
|
Новосельский О.
|
саксофон
|
1987
|
заочная
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
3.
|
Петрусенко А.
|
кларнет
|
1987
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
4.
|
Забунов П.
|
кларнет
|
1988
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
5.
|
Паращук В.
|
кларнет
|
1988
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
6.
|
Шмыглык Т.
|
саксофон
|
1988
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
7.
|
Маринчук В.
|
саксофон
|
1989
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
8.
|
Нещеретный І.
|
саксофон
|
1989
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
9.
|
Бардер О.
|
саксофон
|
1990
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
10.
|
Стародуб С.
|
кларнет
|
1990
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
11.
|
Матвиенко С.
|
саксофон
|
1990
|
заочная
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
12.
|
Кушнир О.
|
кларнет
|
1992
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
13.
|
Каушанский Д.
|
саксофон
|
1992
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
14.
|
Кит В.
|
кларнет
|
1992
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
15.
|
Димитрев О.
|
саксофон
|
1993
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
16.
|
Лещенко Ю.
|
кларнет
|
1993
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
17.
|
Горелов О.
|
саксофон
|
1994
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
18.
|
Назаров А.
|
саксофон
|
1994
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
19.
|
Пилявский И.
|
саксофон
|
1994
|
заочная
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
20.
|
Якунин С.
|
саксофон
|
1995
|
заочная
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
21.
|
Дурняк А.
|
саксофон
|
1995
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
22.
|
Субботин О.
|
саксофон
|
1995
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
23.
|
Горбань С.
|
кларнет
|
1995
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
24.
|
Бондаренко О.
|
саксофон
|
1996
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
25.
|
Рий О.
|
кларнет
|
1997
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
26.
|
Продан И.
|
саксофон
|
1998
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
27.
|
Прозоров А.
|
саксофон
|
1999
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
28.
|
Кондратов Л.
|
саксофон
|
1999
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
29.
|
Покатилов В.
|
саксофон
|
1999
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
30.
|
Пригродский Р.
|
кларнет
|
1999
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
31.
|
Ребенок Ю.
|
саксофон
|
1999
|
заочная
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
32.
|
Салик Д.
|
саксофон
|
2000
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
33.
|
Богорода Д.
|
саксофон
|
2000
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
34.
|
Сойма Р.
|
саксофон
|
2000
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
35.
|
Гончаров О.
|
саксофон
|
2002
|
заочная
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
36.
|
Смирнова-Мишакова А.
|
саксофон
|
2003
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист (магистр) ансамбля, преподаватель
|
37.
|
Мишаков А.
|
саксофон
|
2003
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра (магистр), артист ансамбля, преподаватель
|
38.
|
Коваль Д.
|
саксофон
|
2003
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
39.
|
Карптчев М.
|
кларнет
|
2004
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
40.
|
Гаврилюк О.
|
саксофон
|
2004
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
41.
|
Литовко М.
|
саксофон
|
2005
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
42.
|
Вендичанский А.
|
саксофон
|
2006
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
43.
|
Дещенко Р.
|
саксофон
|
2006
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
44.
|
Москаленко Т.
|
саксофон
|
2007
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
45.
|
Дубаев Э.
|
саксофон
|
2007
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
46.
|
Чень Оу (Китай)
|
саксофон
|
2007
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
47.
|
Пастушок Т.
|
саксофон
|
2007
|
заочная
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
48.
|
Хало О.
|
саксофон
|
2007
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
49.
|
Степанов А.
|
саксофон
|
2008
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
50.
|
Бас О.
|
саксофон
|
2008
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
51.
|
Недопекин Ю.
|
кларнет
|
2008
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
52.
|
Ли Биян (Китай)
|
саксофон
|
2008
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
53.
|
Корецкий О.
|
кларнет
|
2009
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
54.
|
Макаренко І.
|
саксофон
|
2010
|
заочная
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
55.
|
Карпова З. (Рудько З.)
|
саксофон
|
2010
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
56.
|
Куликов М.
|
саксофон
|
2011
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
57.
|
Ян Ян (Китай) (магистр)
|
саксофон
|
2011
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
58.
|
Куликов М. (магистр)
|
кларнет
|
2012
|
стационар
|
концертный исполнитель, солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
59.
|
Чернявский А.
|
кларнет
|
2012
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
60.
|
Цзу Линжуй (Китай)
|
саксофон
|
2012
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
61.
|
Зинчук А.
|
саксофон
|
2012
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
62.
|
Полюхович М.
|
саксофон
|
2012
|
стационар
|
солист оркестра, артист ансамбля, преподаватель
|
Выпускники по классу духового ансамбля доцента М. В. Крупея:
1. Акопов Л.
|
17. Якунин С.
|
33. Гаврилюк О.
|
2. Новосельский О.
|
18. Дурняк А.
|
34. Литовко М.
|
3 . Забунов П.
|
19. Субботин О.
|
35. Вендичанский А.
|
4. Игнатенко К. (1987, фагот)
|
20. Бондаренко О.
|
36. Дещенко Р.
|
5. Паращук В.
|
21. Продан И.
|
37. Москаленко Т.
|
6. Шмыглык Т.
|
22. Прозоров А.
|
38. Дубаев Э.
|
7.Выхрист А. (1988, тромбон)
|
23. Кондратов Л.
|
39. Чень Оу
|
8. Маринчук В.
|
24. Покатилов В.
|
40. Пастушок Т.
|
9. Нещеретный И.
|
25. Ребенок Ю.
|
41. Хало О.
|
10. Бардер О.
|
26. Салик Д.
|
42. Степанов А.
|
11. Матвиенко С.
|
27. Богорода Д.
|
43. Бас О.
|
12. Каушанский Д.
|
28. Сойма Р.
|
44. Недопекин Ю.
|
13. Димитрев О.
|
29. Гончаров О.
|
45. Ли Биян
|
14. Горелов О.
|
30. Смирнова-Мишакова А.
|
46. Макаренко И.
|
15. Назаров А.
|
31. Мишаков А.
|
47. Рудько З.
|
16. Пилявский И.
|
32. Коваль Д.
|
|
Лауреаты и дипломанты
Всеукраинских и Международных конкурсов и джазовых фестивалей
классу саксофона и кларнета доцента М. В. Крупея:
- Шмыглык Т. – впервые в Украине стал единственным лауреатом по специальности саксофон (II премия) Республиканского конкурса исполнителей на духовых инструментах в г. Днепропетровске (1986);
- Матвиенко С. (саксофон) – лауреат Республиканского конкурса в г. Ровно (I премия, 1990);
- Каушанский Д. (саксофон) – лауреат Республиканского конкурса в г. Ровно (II премия, 1990);
- Горбань С. – лауреат Всеукраинского конкурса кларнетистов в Одессе (I премия, 1991);
- Бондаренко А. (саксофон) – лауреат Международного конкурса-фестиваля имени Н. В. Лысенко в Киеве (III премия, 1992);
- Продан И. (саксофон) – лауреат Международного конкурса в г. Кишиневе (Гран при, 1998);
- Басс А. (саксофон) – лауреат Международных конкурсов в г. Гомеле (II премия, 1998) и г. Кишиневе (III премия, 2000);
- Смирнова А. (саксофон) – дипломант Международного конкурса в г. Гомеле и лауреат Международного конкурса в г. Кишиневе (III премия, 1998, 2000);
- Карпычев М. (кларнет) – дипломант Международного конкурса в г. Кишиневе (2000);
- Степанова Г. (саксофон) – дипломант Международного конкурса "Виртуозы 2000 г." (во время обучения в ССМШ им. П. С. Столярского) в г. Санкт-Петербурге) и лауреат Международных конкурсов в г. Тольятти (I премия) и "Сельмер-Париж" г. Киеве (II премия);
- Москаленко Т. (саксофон) – лауреат Всероссийских конкурсов в г. Полтаве (I премия, 2002), в г. Херсоне (II премия, 2002) и лауреат Международного конкурса в г. Ворзеле (II премия, 2004);
- Карпова С. – лауреат Международного конкурса в г. Ворзеле (II премия, 2006);
- Ян Ян – дипломант Международного конкурса в г. Ворзеле (диплом, 2006) и лауреат Международного конкурса в г. Львове (II премия, 2010);
- Пастушок Т. – лауреат Международного конкурса в г. Львове (I премия, 2007);
- Куликов М. – лауреат Международного конкурса в г. Черновцы (I премия, 2005) и лауреат Международного конкурса в г. Кишиневе (I премия, 2010);
- Калюжный Е. – лауреат Международного конкурса в г. Кишиневе (II премия, 2010);
- Чжан Ичень – г. Ворзель (диплом, 2010).
Новосельский А. (саксофон) – лауреат Всесоюзных и Международных джазовых фестивалей.
Дипломы лауреатов Международных и Всеукраинских джазовых конкурсов-фестивалей получили выпускники класса – солисты "Молодежного джаз-оркестра" п/у заслуженного работника культуры Украины Н. Я. Голощапова: Якунин С., Матвиенко С., Каушанский Д., Прозоров А., Покатилов В., Цибульский Г., Субботин А., Литовко М., Гаврилюк А., Дещенко Р.
Мишаков А. стал лауреатом Международного фестиваля со своим джаз-ансамблем в Ялте.