Одеська національна музична академія :: Кафедра сольного співу :: Навротський Василь Всеволодович
Навротський Василь Всеволодович
  • професор
  • народний артист України

Біографія:

Навротський Василь Всеволодович у 1972 році закінчив з відзнакою Одеську державну консерваторію імені А.В. Нежданової по класу професора, заслуженого артиста України Є. М. Іванова. Будучи студентом, став лауреатом Республіканського конкурсу вокалістів в Києві (1968) та лавреатом Всесоюзного конкурсу вокалістів ім. М.І. Глінки у Вільнюсі (1971).

У 1972 році запрошений в Куйбишевський (нині – Самарський) державний театр опери та балету, де виконав близько тридцяти партій в операх і оперетах. Серед них – Мефістофель (Ш. Гуно, «Фауст»), Дон Жуан і Лепорелло (В.А. Моцарт, «Дон Жуан»), дон Базиліо і дон Бартоло (Дж. Россіні, «Севільський цирульник»), Собакін (Н. Римский-Корсаков, «Царська наречена»), князь Галицький і князь Ігор (А. Бородін, «Князь Ігор»), Рамфіс і цар Єгипту (Дж. Верді, «Аїда»), Айзенштайн і Фальк (І. Штраус, «Кажан»), Поргі (Дж. Гершвін, «Поргі і Бесс»), та ін. Двічі стає лауреатом Всесоюзного огляду-конкурсу творчої молоді в театральних сезонах 1973-1974 рр.. і 1976-1977 рр..

З 1979 року працює солістом Дніпропетровського державного театру опери та балету, де підготував і виконав ряд провідних партій, високо оцінених як у Республіканської, так і у всесоюзній пресі. В їх числі – Борис, Пімен і Варлаам (М. Мусоргський, «Борис Годунов»), Фігаро (В.А. Моцарт, «Весілля Фігаро»), доктор Аннібале (Г. Доніцетті, «Дзвіночок»), Григорій Мелехов (І. Дзержинський, «Тихий Дон»), Сальєрі (С. Рахманінов, «Моцарт і Сальєрі»), Алеко і старий циган (С. Рахманінов, «Алеко»), Кривоніс (К. Данькевич, «Богдан Хмельницький»), Кочубей ( П. Чайковський, «Мазепа»), Карась (С. Гулак-Артемовський, «Запорожець за Дунаєм»), Виборний (М. Лисенка, «Наталка-Полтавка») та ін

У 1979 і 1982 рр.. бере участь у Всесоюзних фестивалях молодих оперних співаків у м. Мінську. Здійснює фондові записи оперної та камерної музики на республіканському радіо, бере участь у численних телевізійних програмах на обласному та Республіканському телебаченні.

У 1985 році удостоєний звання заслуженого артиста України.

У 1991 році запрошений на роботу в Одеську державну консерваторію імені А.В. Нежданової, де взяв клас і кафедру передчасно пішов професора Є. М. Іванова, також працює в Одеському академічному театрі опери та балету.

За час роботи в консерваторії проявив себе як неабиякий вокальний педагог, який володіє великою кругозором, широкою ерудицією і професійним досвідом, що дозволило йому успішно продовжити традиції видатних педагогів кафедри О.Н. Благовидової, Є.М. Іванова, Г.А. Поліванової, Н.Л. Огренич та ін.

З квітня 2003 року по січень 2005 року працював на посаді директора і художнього керівника Одеського національного академічного театру опери та балету.

У 2011 році призначений на посаду художнього керівника Одеського національного академічного театру опери та балету. Присвоєно звання народний артист України, професор.