Мазур Ірина Ісааківна
- професор
- заслужений працівник освіти України
- методист
- музикознавець
Біографія:
Ірина Ісааківна Мазур – випускниця Одеської спеціалізованої музичної школи імені професора П. С. Столярського по класу фортепіано С. Л. Могилевської. У 1966 році з відзнакою закінчила музикознавчий факультет Одеської державної консерваторії. З 1966 по 1969 рік працювала концертмейстером на кафедрі хорового диригування Одеської консерваторії і викладала сольфеджіо і гармонію на теоретичному відділі у школі імені П. С. Столярського. З 1969 року працює викладачем в Одеській державній консерваторії на кафедрі теорії музики та композиції, з 1981 року – старший викладач, а також в. о. доцента, з 1992 – доцент, з 2001 – професор кафедри. Проходила стажування в Київській консерваторії (1980), в Одеському державному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського (1985, 2009), в Талліннської консерваторії (1988).
З 1981 по 1991 рік керувала концертними бригадами для круїзних ліній ЧМП, суміщаючи цю діяльність з концертною (як піаністка та концертмейстер).
В Одеській національній музичній академії Ірина Ісааківна веде спецкурси сольфеджіо та гармонії для музикознавців. Є автором єдиного в державі 3-х річного спецкурсу сольфеджіо для музикознавців та композиторів; викладає сольфеджіо і гармонію для виконавців та хоровиків; керує педагогічною практикою студентів музикознавців та композиторів, дипломними роботами; керує стажистами ОНМА з Молдавії, України, Латвії, Фінляндії та Китаю. Серед її випускників-музикознавців 15 працюють в музичних училищах і вузах України.
Публікації:
Ірина Ісааківна є автором 21 публікації. Основні наукові інтереси пов'язані з методикою викладання сольфеджіо. Серед опублікованих робіт:
- Сольфеджіо. Програма для шкіл пед. практики при Музичному вузі (учбово-методична розробка). – Київ, 1989 (під грифом Міністерства культури УРСР);
- Міжпредметні зв'язки у вивченні курсів сольфеджіо и гармонії (Методичні рекомендації). – Київ, 1990 (під грифом Міністерства культури УРСР);
- «Септакорди в художній практиці від Баха до Бріттена» (методичний посібник по слуховому аналізу) – 2001 (під грифом Міністерства культури України);
- «Методичні основи викладання сольфеджіо в музичному вузі (2006);
- «Інтонаційні вправи для розвитку творчих здібностей (від інтервалу до жанру)» / посібник з сольфеджіо-гармонії. – 2012 (під грифом Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України).
Педагогічна діяльність:
За роки викладацької діяльності, випускниками Мазур Ірини Ісааківни з музично-теоретичних дисциплін стали більше 4 тисяч студентів різних спеціальностей.
Також, Ірина Ісааківна бере активну участь у Міжнародних та Республіканських науково-методичних конференціях та семінарах. Її методичні розробки з сольфеджіо та гармонії впроваджені в навчальний процес Музичних Академій Белграда (Сербія) та Мехіко (Мексика).
Нагороди:
Мазур І. І. присвоєно президентом України почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2004). Нагороджувалася грамотами, преміями, медаллю «Ветеран праці».
У 2008 році рішенням Атестаційної комісії МОН України було присвоєно вчене звання професора. Ірина Ісаківна нагороджена Почесною Грамотою Південного наукового центру Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за вагомі наукові досягнення, значний особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня науки (Одеса, 2012 ).