Одеська національна музична академія :: Кафедра теорії музики та композиції :: Цепколенко Kармелла Семенівна
Цепколенко Kармелла Семенівна
  • професор
  • кандидат педагогічних наук
  • заслужений діяч мистецтв України
  • член Національної Спілки композиторів України
  • заступник Голови Правління Одеської організації Національної Спілки композиторів України
  • секретар правління Національної Спілки композиторів України
  • композитор

Біографія:

Кармелла Цепколенко народилась 20 лютого 1955 року в м. Одесі (Україна). Музичну освіту одержала в Одеській середній спеціальній музичній школі імені професора П.С. Столярського (1962-1973) у класах фортепіано (професор Г.Д. Бучинський, викладачка О.П. Паннікова) і композиції (професор О.Л. Коган) та в Одеській державній консерваторії імені А.В. Нежданової (нині Одеська Національна музична академія імені А.В. Нежданової) (1973-1979), де продовжила студіювати композицію (клас професора О.О. Красотова) та фортепіано (клас професора Л.Н. Ґінзбурґ). З 1986 по 1989 рік навчалась під керівництвом професора Г.М. Ципіна в аспірантурі Московського педагогічного інституту імені В.І. Леніна (нині Московський педагогічний університет), де здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук. Дисертація – “Совершенствование форм и методов учебной работы в композиторском классе: к проблеме “сценарной” разработки музыкального материала” (Удосконалення форм і методів навчальної роботи в композиторському класі: до проблеми “сценарної” розробки музичного матеріалу”) (Москва, 1990). Відвідувала композиторські літні майстер-курси у Німеччині (Дармштадт, 1992, 1994; Байройт, 1993).

З 1980 року викладає композицію в Одеській державній музичній академії імені А.В. Нежданової. 1999 рік – присвоєно вчене звання доцента (диплом доцента), 2009 рік – присвоєно вчене звання професора (диплом професора).

На протязі всіх років педагогічної діяльності виявляла високу фахову майстерність, професійну компетентність. Починаючи з 1985 веде клас композиції. В роботі зі студентами максимально сприяє розвитку їх професійної майстерності. В своїй роботі спирається як на досягнення української композиторської школи так і на кращі європейські розробки. Активно використовує у процесі навчання свою авторську методику «Сценарна розробка музичного матеріалу». Як викладачку К. Цепколенко притаманні риси творчого пошуку та здібності вихователя. Як педагог-практик неодноразово з великим успіхом проводила майстер-класи в учбових закладах Німеччини, Молдови, Росії, Швейцарії, США.

Створила школу модерної композиції на Півдні України, навчивши чимало учнів, серед яких є лавреати Національних премій та Міжнародних конкурсів. Її творчість та організаційна діяльність має вплив на багато композиторів та виконавців, які не студіювали безпосередньо в її класі. Керувала майстернею сучасної музики у рамках щорічного Міжнародного майстер-курсу для піаністів (Біль, Швейцарія, 2001).