Кафедра теорії музики та композиції
- професор
- кандидат педагогічних наук
- заслужений діяч мистецтв України
- член Національної Спілки композиторів України
- заступник Голови Правління Одеської організації Національної Спілки композиторів України
- секретар правління Національної Спілки композиторів України
- композитор
Біографія:
Кармелла Цепколенко народилась 20 лютого 1955 року в м. Одесі (Україна). Музичну освіту одержала в Одеській середній спеціальній музичній школі імені професора П.С. Столярського (1962-1973) у класах фортепіано (професор Г.Д. Бучинський, викладачка О.П. Паннікова) і композиції (професор О.Л. Коган) та в Одеській державній консерваторії імені А.В. Нежданової (нині Одеська Національна музична академія імені А.В. Нежданової) (1973-1979), де продовжила студіювати композицію (клас професора О.О. Красотова) та фортепіано (клас професора Л.Н. Ґінзбурґ). З 1986 по 1989 рік навчалась під керівництвом професора Г.М. Ципіна в аспірантурі Московського педагогічного інституту імені В.І. Леніна (нині Московський педагогічний університет), де здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук. Дисертація – “Совершенствование форм и методов учебной работы в композиторском классе: к проблеме “сценарной” разработки музыкального материала” (“Удосконалення форм і методів навчальної роботи в композиторському класі: до проблеми “сценарної” розробки музичного матеріалу”) (Москва, 1990). Відвідувала композиторські літні майстер-курси у Німеччині (Дармштадт, 1992, 1994; Байройт, 1993).
З 1980 року викладає композицію в Одеській державній музичній академії імені А.В. Нежданової. 1999 рік – присвоєно вчене звання доцента (диплом доцента), 2009 рік – присвоєно вчене звання професора (диплом професора).
На протязі всіх років педагогічної діяльності виявляла високу фахову майстерність, професійну компетентність. Починаючи з 1985 веде клас композиції. В роботі зі студентами максимально сприяє розвитку їх професійної майстерності. В своїй роботі спирається як на досягнення української композиторської школи так і на кращі європейські розробки. Активно використовує у процесі навчання свою авторську методику «Сценарна розробка музичного матеріалу». Як викладачку К. Цепколенко притаманні риси творчого пошуку та здібності вихователя. Як педагог-практик неодноразово з великим успіхом проводила майстер-класи в учбових закладах Німеччини, Молдови, Росії, Швейцарії, США.
Створила школу модерної композиції на Півдні України, навчивши чимало учнів, серед яких є лавреати Національних премій та Міжнародних конкурсів. Її творчість та організаційна діяльність має вплив на багато композиторів та виконавців, які не студіювали безпосередньо в її класі. Керувала майстернею сучасної музики у рамках щорічного Міжнародного майстер-курсу для піаністів (Біль, Швейцарія, 2001).
Творча діяльність:
Кармелла Цепколенко брала участь у численних міжнародних форумах та фестивалях у багатьох країнах світу (Австрія, Бельгія, Голландія, Китай, Молдова, Монголія, Німеччина, Росія, Румунія, США, Татарстан, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція, Японія та інші), де виконувались її твори, зокрема: “Дні світової музики”/“World Music Days” Міжнародного товариства сучасної музики/ISCM (Бухарест, Румунія, 1999; Йокогама, Японія, 2001); “Wien Modern” (Відень, Австрія, 1997, 1998); Міжнародний піано-форум Нової музики “...antasten...” (Гайльбронн, Німеччина, 1995, 2001); “Summergarden” (Нью-Йорк, США, 2000); “Дрезденські дні сучасної музики” (Німеччина, 2003, 2004); “Festival Culturescapes” (Switzerland, 2004) та інші. Як Президент та головний делеґат Української секції ISCM вона бере участь у Ґенеральних асамблеях “World Music Days” починаючи з 1998 року.
Кармелла Цепколенко – лавреатка Всесоюзних конкурсів для молодих композиторів (Вірменія, Росія, 1978) та Міжнародних композиторських конкурсів у Німеччині (1983) і Франції (1990, 1993). Вона вигравала ґранти як на творчі резиденції, так і для реалізації проектів у сфері культури від фондів: фундації імені Генріха Белля (Німеччина, 1995), ДААД (Німеччина, 1996), фундації Будинку Йоганнеса Брамса (Німеччина, 1996), ґрант Artslink від Міжнародного фонду “Відродження” (Україна) та Національного фонду мистецтв США (Нью-Йорк, США, 1996), резиденції Шрайан (Німеччина, 1998), Ворпсведе (Німеччина, 2000), Ді Геґе (Німеччина, 2002, 2003), Міжнародного фонду “Відродження” (Україна), Асоціації “КультурКонтакт” (Австрія), “Про Гельвеція” (Швейцарія). Брала участь у 3-х тижневій Європейській Літній Академії з культури та менеджменту (Зальцбург, 1999).
У 2003–2004 роках за її ініціативою було започатковано проект “Платформа кооперації – розвиток арт-менеджмент тренінг центру при Асоціації Нова музика” (за підтримки Інституту відкритого суспільства, Будапешт) та у 2005-2008 – великий культурно-просвітній проект “Центр практичного менеджменту культури” (за підтримки швейцарського фонду “Про Гельвеція” та Швейцарської культурної програми в Україні).
Стилістика творчості:
Впродовж 1980-х років у стилістиці своїх творів К.С. Цепколенко підійшла до вільної атональності та почала індивідуалізувати музичні форми композицій на основі сценарної концепції. Після дармштадтського досвіду наблизилась до напрямків європейської Нової музики, вживаючи вільних моделей та пост-модерної стилістики.
Особливостями її стилю є природня виразність; драматургійність у поєднанні зі створенням нових форм; лінеарні (подекуди розширені до акордів і нашарувань) і діалогічні фактури; перформанси та “фестивальні” жанри (“Соло-Солісимо”, “Соло-Моменто”, “Дуель-Дует”, “Ігри в карти”), для яких важливим є існування у великих часових та просторових масштабах фестивалів, що конструюються як єдине синтетичне дійство музики, перформансу та візуального мистецтва.
Твори:
К.С. Цепколенко – авторка понад 80 творів, серед яких: 4 опери (одна – у міжнародному співавторстві), 4 симфонії, концерт для фортепіано і симфонічного оркестру, 4 симфонії для камерного оркестру, перформанси та камерна музика (інструментальна й вокально-інструментальна), а також електронні твори.
Численні твори вона написала на замовлення, у тому числі від Міністерства культури Франції – твір “Кабіна для восьми”/”Cabine for Eight” (прем’єра відбулася 12 січня 2004 року, концертна зала театру Ле Тріанон, Париж, Франція, у виконанні відомого французького ансамблю “2е2m”); від Дрезденського Центру сучасної музики та Дрезденського фестивалю 17-і “Дрезденські дні сучасної музики”/“Dresdener Tage der zeitgenossischen Musik” для ансамблів Sur Plus та Accroche Note, фундації “Про Гельвеція”, для ансамблю “Klangheimlich”, фестивалю “Spaziomusica”, Асоціації “КультурКонтакт”, для ансамблю “Wiener Collage” та проекту “Знесиллям зламлені народи” та ін.
2002 році у Відні (концертний зал “Porgy & Bess”) відбувся концерт-портрет композиторки.
Має 11 компакт-дисків, записи на радіо багатьох країн світу (Україна, Німеччина, Данія, Франція та ін.)
Друковані твори:
2012
- “І вітер також живе” для контрабас флейти, контрабас саксофона та туби ~ 13`
2011
- “Концерт-драма № 2” для фортепіано та симфонічного оркестру , частина 1 ~ 10`
2010
- “Ліфт бажаннь” для камерного ансамблю {fl, cl, tr-n, prc (vibr, 4ttom, cassa,)-p, vn, vl,}, (прем’єра у травні 2010, Любляна, Словенія).
- “Фавстове свято”. Триптих для вокаліста (тенор, перкусія: tubi di vetro, 4 temple bloks) та піаніста( фортепіано, голос) за поезією Юрія Андруховича ~ 15`
2008-2009
- “Сьогодні у вечорі Борис Годунов”. Міні-моно-опера для бас-баритона та камерного ансамблю (ob, cl, 2bng, 3sen pl, bl di l, mrb, t-tam, p-tto sosp, cmp, vbr, cassa, acc, p-no, vn, vc) ~25` (прем’єра у квітні 2009, Одеса, Україна; прем’єра зменшенного складу у листопаді 2011, Відень, Австрія).
2007
- Музика до короткометражного фільму “Останнє запрошення - Макабричний танець” ~ 37` (прем’єра у квітні 2007, Одеса, Україна).
- “Історія єресі” для змішаного хору a capella за поезією Оксани Забужко ~ 15` (прем’єра у вересені 2009, Київ, Україна).
- Соло-моменто №6 для фортепіано ~ 60``(прем’єра у листопаді 2007, Санкт-Петербург, Росія).
2006
- „Жорж Сименон – фотограф” – музика до фото-фільму, режисер Фреді Бонмарьяж (Бельгія), (формат DVD) - 80`
- „Трамвай №5” – музика до короткометражного фільму, режисер Хуго Шер (Швейцарія) - 25`
- „Кухонная симфонія” – камерна опера для мецо-сопрано та камерного ансамблю, 20`
- Соло-моменто №4 для клавесину (прем’єра у травені 2006, Брамберг, Німеччина), 7`
2005
- «Після нічиєї» для диригента (wistle, 2 bng, w-bl), флейтиста (picc, fl, alt.fl), кларнетиста (es-cl, cl, b-cl), скрипаля (vl) та віолончеліста (cello): (прем’єра у лютні 2005, Штутгарт, Німеччина), 12`
- “Дуель-Дует №11” для баяна и та віолончелі (ac, vc): (прем’єра у травні 2009, Канада), 10`
2004
- “Дуель-Дует №10” для органа та перкусії (2tr, tmbl-bl, tbr-mil, Tibets pti, gr-c, 2 China gng, 2 Thailand gng, ttam, vbr, 2bng, 3ttom, tbr-mil, 3pti-ssp, h-h, gr-c) (прем’єра 23 січня 2005, Собор Христа, Фрайбург, Німеччина): 12`
- Симфонія №4 для симфонічного оркестру (pic, 2fl, 2ob, 2cl, 2fg; 4cr, 2tr, 3tn, tb; tpni, bl-di-l, 4 ttom, tbr-mil, trg, pto-ssp, gr-c, vbr; gng, ttam, p, str.): (прем’єра у вересні 2008, Київ, Україна), 30`
2003
- “Дуель-Дует №9” для фортепіано та перкусії (bl-di-l, tbr-mil, ttom, pto-ssp, gng, vbr), (прем’єра в листопаді 2003, Кагліарі, Сассарі, Італія): 13`
- “Соло-Моменто №3” для альта (прем’єра у червені 2003, Рим, Італія): 2`
- “Поза обрієм” на поезії Матіаса Кнайпа (німецькою мовою) для сопрано, перкусії (tmpni, 2darabuka, crot, gng, vbr), фортепіано та контрабаса (прем’єра у жовтні 2003, Дрезден, Німеччина): 11`
- “Дуель-Дует №8” для 2-х флейтистів {pic/dizi-fl/a-fl/fl, s-b-bl-fl/gr-b-bl-fl(roessler)/gr-b-bl-fl (paekold)/b-bl-fl}(прем’єра у квітні 2003, Одеса, Україна): 10`
2002
- “Кабіна для восьми” для 8-ми інструменталістів {fl/a-fl, cl/b-cl, t-sax/s-sax, prc (mar, 4bng, tubi-di-vtr, tubi-di-bmb, bl-di-l, tmr-mil, 4ttom, cassa, ttam) p/toy-p, vn, vl, vc}, (прем’єра в січні 2004, Париж, Франція): 17`
- “Соло-Моменто №2” для перкусії (3sen-plates, 2bng, tbrin, bl-di-l): 5`
2001-2002
- Камерна симфонія №3 для камерного оркестру (fl, ob, cl, t-sax, fg; 2cr; 2prc: 1- vbr, 4ttom, 4bng, w-bl; 2- mar, 4tmpl-bl, tbrin, trg; p; str) (прем’єра у вересені 2004, Київ, Україна): 20`
2001
- “Соло-Моменто №1” для фортепіано (прем’єра у вересні 2001, Гайльброн, Німеччина): 2`
- “Соло-Солісімо №2” – фортепіанова п’єса для правої руки (прем’єра у вересні 2001, Гальброн, Німеччина): 6`
2000
- “Знесиллям зламлені народи… Цвинтарна музика” для баяніста [ac/v/prc – 2 bng, (or hengereg, bng), w-bl] та відео шоу (фотографії Кристофа Лінга цвинтарів з теренів колишньої Цісарської Австро-Угорської Монархії) (прем’єра у жовтні 2001, Відень, Австрія): 14`
- “Двері настіж” для кларнетиста (cl/b-cl/sen-plates/bng), піаніста (p/v) та віолончеліста (vc/tbi-di-bmb/tbi-di-vtr/w-bl), (прем’єра у травні 2000, Берн, Швейцарія): 15`
1999
- “Соло-Солісімо №1” для скрипки (прем’єра у березні 2000, Бейрут, Ліван): 8`
- “Десять перетворень у ніщо” ( камерна симфонія № 4) для камерного оркестру (cl, b-cl, s-sax, t-sax, tb; mar, 2bng, 3ttom, gr-c; ac; vn, vl, vc), версія 2002 (fl, ob, cl, fg; cr; mar, 2bng, 3ttom, gr-c; p; vn, vl, vc): (прем’єра у травні 2008, Київ, Україна), 20`
- “Все, окрім - ще всього...”. камерна симфонія № 2 для камерного оркестру (fl, ob, cl, b-cl, fg; 2prс: 1- vbr, 3bng, tbi-di-bmb, trg, 3sen-plates; 2- mar, 4tpl-bl, tbi-di-vtr, w-bl; p; 2vn, vl, vc, cb) (прем’єра у лютому 2000, Одеса, Україна): 11`
1998
- “У мріях… або тут внизу, на землі” для флейти, фортепіано та віолончелі (прем’єра у лютому, 1999, Ганновер, Німеччина): 14`
- “Дуель-Дует №7” для кларнета та фортепіано (прем’єра в листопаді 1999, Берн, Швейцарія): 9`
- “Як нитка увірветься, годі їй зібрати всі перли знов” для саксофона-тенора, перкусії (vbr, 4ttom, sen-plates), баяна та контрабаса (прем’єра в листопаді 1998, Відень, Австрія): 9`
1997
- “Три п’єси” (“Drei Stucke”: 1. “Das tanzende Herz” - “Серце, що танцює”; 2. “Fragment” - “Фраґмент”; 3. “Die Uhr” - “Годинник”) на поезії Райнера Брамбаха (німецькою мовою) для бас-баритона та фортепіано (прем’єра в січні 1998, Відень, Австрія): 7`
- “Від блюзу” для фортепіано (прем’єра в грудні 1997, Амстердам, Голландія): 7`
- “Дуель-Дует №6” для 2-х альтів (прем’єра в липні 1997, Саппоро, Японія): 8`
- “Дуель-Дует №2”. версія для двох віолончелей (прем’єра у 1997, Варшава, Польща): 5`
- “Саморефлексія №2”. перформанс для магнітної плівки (прем’єра в листопаді 1997, Київ, Україна): 5`
1996
- “Саморефлексія №1”. перформанс для фортепіано та магнітної плівки (прем’єра в грудні 1996, Нью-Йорк, США): 10`
- “Принцеса”. перформанс для флейтиста (pic/fl/a-fl/b-fl/cb-fl) та струнного квартету (прем’єра в квітні 1996, Одеса, Україна): 30`
- “Вихід”. кантата на поезії П.Тичини (українською мовою), А.Блока (російською), Т.Фонтане (німецькою), Ґ.Аполлінера (французькою), E.E.Каммінґса (англійською) для жіночого голосу, кларнета, баяна та фортепіано (прем’єра в червні 1997, Берн, Швейцарія): 14`
- “Концерт птахів”. опера та музично-театральний твір, лібрето за однойменною містичною комедією Джевада Карахасана (німецькою мовою) у співавторстві з 5 іншими композиторами (частини XI, XII, XIII – Кармелла Цепколенко) для альта-голоса, сопрано, бас-баритона, флейти, кларнета, перкусії (4bng, tbi-di-vtr, w-bl, trg, 4tpl-bl) та альта (пост.: Зальцбурґ, Австрія, 1997), (прем’єра в березні 1997, Зальцбург, Австрія): 25`
1995
- “З безвиході у безвихідь” для 3-х контрабасів (прем’єра в травні 1996, Гамбург, Німеччина): 12`
- “Відчуття самотності” для гобоя (вид.: 1995), (прем’єра в серпні 1997, Люцерн, Швейцарія): 8`
- “Пейзаж соло” для фортепіано (вид.: 1995), (прем’єра в серпні 1995, Дюрен, Німеччина): 7`
- “Дуель-Дует №5” для скрипки та баяна (вид.: 1995), (прем’єра в жовтні 1996, Одеса, Україна): 9`
- “Дуель-Дует №4” для гобоя та фортепіано (вид.: 1995), (прем’єра в вересні 2001, Париж, Франція): 7`
- “Ca-Ri-N Sounds” (“Ка-Рі-Н згуки”) для флейти (вид.: 1995) (прем’єра в квітні 1995, Одеса, Україна): 7`
1994
- “Між двох вогнів”. міні-моноопера, лібрето: Сергій Ступак та Кармелла Цепколенко (німецькою мовою) за мотивами “Степового вовка” Германа Гессе для квартету перкусії (1- cnli, 2pti-ssp, w-bl, 2trg; 2– tbi-di-vtr, tbi-di-bmb, 5tpl-bl, mar; 3- 3bng, 3ttom, tbr-mil, vbr; 4- 3cngs, ttam, gr-c), бас-кларнета (чи саксофона-тенора) та жіночого голосу (пост.: Одеса, Україна, 1995; вид.: 1995), (прем’єра в квітні 1995, Одеса, Україна): 22`
- “Блукання у просторі трикутника”. перформанс для маримби, скрипки, альта та віолончелі (вид.: 1995), (прем’єра в червні 1994, Одеса, Україна): 15`
- “Той, що виходить з кола” для баяна (вид.: 1995), (прем’єра в березні 1995, Антверпен, Бельгія): 7`
1993
- “Аум-квінтет” для саксофона-тенора, мецо-сопрано (без слів), фортепіано, скрипки та віолончелі (вид.: 1995) (прем’єра в 1994, Одеса, Україна): 14`
- “Дуель-Дует №3” для труби та органа (вид.: 1995): 7`
- “Дуель-Дует №2” для скрипки та віолончелі (вид.: 1995), (прем’єра в червні 2001, Кишинів, Молдова): 5`
- “Дуель-Дует №1” для труби і туби (вид.: 1995), (прем’єра в серпні 1993, Байройт, Німеччина): 3`
1992
- “Безкінечна однаковість сонць” для флейти, кларнета, перкусії (w-bl, 4ttom, 3bng, gng, pto-ssp, mar), фортепіано, скрипки та віолончелі (вид.: 1995), (прем’єра в Одесі, Україна, листопад 1992; прем’єра в Цюріху, Швейцарія, лютий 1993): 13`
- “Флеш-рояль” - “Гра в карти №1” для скрипки, віолончелі та фортепіано (вид.: 1995), (прем’єра в лютому 1993, Одеса, Україна): 7`
- “Дитячі п’єси” для фортепіано: 40`
- “Світло, що в тобі, чи не є пітьма?” (Лук. 11:34-36: “... щоб те світло, що в тобі, не стало пітьмою”) для органа (вид.: 1995) (прем’єра в лютому 1993, Кёльн, Німеччина): 9`
1991
- “Нічний преферанс” - “Гра в карти №3” для флейти (чи кларнета), перкусії (pto-ssp, 3bng), органа (чи фортепіано) та віолончелі (вид.: 1995), (прем’єра в березні 1992, Новосибірськ, Росія): 10`
- “Цикл Чорного Місяця” для скрипки та фортепіано (вид.: 1995) (прем’єра в жовтні 1991, Київ, Україна): 14`
- “Вечірній пасьянс” - “Гра в карти №2” для фортепіано (вид.: 1995), (прем’єра в квітні 1992, Одеса, Україна): 9`
1990
- “Художні ігри”. музичний матеріал до книги О.Д.Перепелиці, К.С.Цепколенко “Художні ігри” для фортепіано: 35`
- “Тонокольори”. фортепіанові п’єси для дітей (вид.: 1995), (прем’єра в листопаді 1991, Гере, Франція): 10`
- “Паралелі”. камерна симфонія №1 для камерного оркестру (p; str) (вид.: 1995), (прем’єра в травні 1991, Київ, Україна): 23`
1989
- “Доля Доріана”. камерна опера, лібрето: Сергій Ступак (українською мовою) за мотивами роману Оскара Вайлда “Портрет Доріана Грея”, у 2-х актах для сопрано, контратенора, тенора, баритона, баса та камерного оркестру (fl, ob, cl, fg; 2cr; tpni, w-bl, trg, pti-ssp, tbr-mil, gr-c; cmb, p; 2vn, vl, vc, cb) (пост.: Київ, 1990), (прем’єра в травні 1990, Київ, Україна та травні 2004, Запоріжжя, Україна): 35`
1988
- “Хроніка однієї події” для віолончелі та фортепіано (прем’єра в березні 1989, Казань, Татарстан): 9`
- “Поминальна симфонія”, симфонія №3 для симфонічного оркестру (pic, 2fl, 2ob, 2cl, 2fg; 4cr, 2tr, 3tn, tb; tpni, w-bl, tbr-mil, pti, gr-c, vbr; ar; str), (прем’єра в квітні 1989, Дніпропетровськ, Україна): 20`
- Саксофоновий квартет [s-sax, a-sax, t-sax, bar-sax (or b-sax)], (прем’єра в січні 1998, Київ, Україна): 10`
1987
- “Концерт-драма” для фортепіано та симфонічного оркестру (pic, 2fl, 2ob, 2cl, 2fg; 4cr, 2tr, 3tn, tb; tpni, w-bl, tbr-mil, pti, gr-c; ar; str), (прем’єра в травні 1989, Київ, Україна): 35`
- “Печаль про скомороха”. кантата на поезії Володимира Ражнікова (російською мовою) для мецо-сопрано, флейти, гобоя, клавесина, скрипки та віолончелі (прем’єра в квітні 1988, Київ, Україна): 12`
- “Пейзаж з гобоєм” для гобоя та фортепіано (прем’єра в лютому 1988, Москва, Росія): 12`
- “Вій” (за Н.В.Гоголем) для квінтету мідних духових (2tr, cr, tn, tb), (прем’єра в листопаді 1988, Санкт-Петербург, Росія): 8`
1986
- Тріо для кларнета, фаґота та фортепіано (прем’єра в лютому 1987, Київ, Україна): 7`
- “Театральна соната” для кларнета та фортепіано (прем’єра в березні 1987, Київ, Україна): 16`
1985
- “Зустрічі з пам’яттю”. цикл п’єс для фортепіано (вид.: 1995), (прем’єра в травні 1986, Одеса, Україна): 12`
1984
- “Очікування змін” вокальний цикл на поезії Володимира Ражнікова (російською мовою) для мецо-сопрано та фортепіано (прем’єра в травні 1985, Одеса, Україна): 10`
1983
- “Історія флейти-пуританки” для флейти, гобоя, клавесина, скрипки та віолончелі (прем’єра в вересні 1983, Одеса, Україна): 16`
1982
- “Дев’ять роздумів про двоє світів” камерна симфонія на поезії Володимира Ражнікова (російською мовою) для голосу та камерного оркестру (2fl, ob, cl, fg; 2cr; tpni, w-bl, gr-c; p, ar; 3vn, vl, vc, 2cb): 31`
- “Славлення чотирьох стихій” для струнного квартету (2vn, vl, vc) (вид.: Київ, Музична Україна, 1989 у: Струнні квартети українських композиторів 1), (прем’єра в травні 1988, Варшава, Польща): 14`
1981
- “Дитячі п’єси” 1. “Образа”; 2. “Скакалки”) для 2-х фортепіано (прем’єра в квітні 1982, Одеса, Україна): 4`
- “Симфонічний диптих”. Симфонія №2 для симфонічного оркестру (pic, 2fl, 2ob, 2cl, 2fg; 4cr, 2tr, 3tn, tb; tpni, tbr-mil, pti, gr-c; ar; str), (прем’єра в вересні 1985, Львів, Україна): 8`
- “Механічні пісні” для 2-х фортепіано (прем’єра в квітні 1982, Одеса, Україна): 10`
1980
- Соната для фортепіано (прем’єра в травні 1981, Одеса, Україна): 20`
- “Дивертисмент” для ансамблю скрипалів (3 партії): 5`
1979
- “Симфонічна поема”. симфонія №1 для симфонічного оркестру (pic, 2fl, 2ob, 2cl, 2fg; 4cr, 2tr, 3tn, tb; tpni, tbr-mil, pti, gr-c; ar; str), (прем’єра в червні 1979, Одеса, Україна): 12’
1978
- “Негода” (“Непогода”)(1. “Не спокойней стала...”; 2. “А ты глазам моим не веришь”; 3. “Песня”; 4. “Обещал и брал слова обратно”), цикл романсів на вірші A.Ніжегородцевої (російською мовою) для мецо-сопрано та фортепіано (№1 вид.: Київ, Музична Україна, 1981 у: Твори молодих композиторів України для голосу у супроводі фортепіано), (прем’єра в квітні 1979, Одеса, Україна): 10`
Примітка: Видавець усіх творів, опублікованих в Одесі (Україна), Асоціація Нова Музика.
Організаторська діяльність:
Кармелла Цепколенко є авторкою ідеї, співфундаторкою та художнім директором щорічного Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва “Два дні й дві ночі нової музики” (існує з 1995 року). Унікальність цього фестивалю полягає в тому, що він розробляється за логікою композиторського мислення на основі авторської концепції як величезна дводобова подія, де амальгамовані різноманітні види мистецтв. Крім того, вона є натхненницею та організатором серії фестивалів та концертів, низки заходів присвячених сучасному мистецтву імпровізації, пластичному мистецтву та багатьох інших культурних подій та акцій (всього понад 70), серед яких найвідоміші: “Мандрівна академія музики/мистецтва” (Одеса, Україна, 1997-2000), “Prima Vista” (1997-1999) “Мистецтво імпровізації в сучасному світі” (1998-2003), “Новітнє мистецтво танку” (1996-2003) та інші.
К.С. Цепколенко є ініціатором створення, фундаторкою та Головою правління Міжнародної громадської організації Асоціація Нова Музика – Української секції Міжнародного товариства сучасної музики/ISCM.
Активно пропагує сучасну українську музику і мистецтво в Україні та за кордоном. Загальновизнано, що К.Цепколенко як композиторка та як культурна діячка зробила неоціненний внесок у розвиток сучасної національної української музики.
За роки існування цієї організації під керівництвом К.С. Цепколенко та за її безпосередньою участю:
- створено перший в Україні Музично-інформаційний центр сучасної музики (2000), у комп’ютерній базі, бібліотеці та у фонотеці якого збираються записи творів та інформація про композиторів, виконавців, диригентів, музичні колективи та ін.
- У 2003–2004 роках за її ініціативою було започатковано проект “Платформа кооперації – розвиток арт-менеджмент тренінг центру при Асоціації Нова музика” (за підтримки Інституту відкритого суспільства, Будапешт, Угорщина)
- У 2004 -2008 - великий культурно-просвітній проект “Центр практичного менеджменту культури” (за підтримки швейцарського фонду “Про Гельвеція” та Швейцарської культурної програми в Україні).
- Протягом 1994-2002 років під її керівництвом видано 11 компакт-дисків із записами сучасної академічної української музики та вибраних творів з програми щорічного Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва “Два дні й дві ночі нової музики” (1995-2002).
- видано CD ROM “Нова музика України – композитори, твори, виконавці: мультимедійна база даних” (інтернет версія: <http://www.anm.odessa.ua>). – Одеса, 2001.
- створено веб сайт Асоціації Нова Музика <http://www.anm.odessa.ua> та Інтернет-часопис “Musica Ukrainica” <www.musica-ukrainica.odessa.ua>. – Одеса, 2000-2002.
- видано довідник “Сучасні композитори України”, у якому вперше в Україні українською та англійською мовами наведено біографічну інформацію, адреси, повні списки музичних творів та фото. – Одеса, 2002.
- видано подвійний CD ROM “Одвертості таїни” – мультимедійна база даних українських композиторок (фото, текстова та аудіовізуальна інформація: композиторки, твори, виконавці). – Одеса, 2003.
- видано DVD-ROM "ANM- саморефлексія на межі тисячоліть. Мультимедійна база данних" – мультимедійна база даних (фото, текстова та аудіо- відео -візуальна інформація: композитори, твори, виконавці), – Одеса, 2006;
- здійснено випуск кращих записів з семи фестивалів сучасного мистецтва “Два дні й дві ночі нової музики” на трьох компакт-дисках (один з яких подвійний);
- видано DVD-ROM “Жорж Сименон – фотограф” – музика до фото-фільму (формат DVD) 80` (Бельгія, 2006).
Участь в жюрі:
Входить до складу жюрі міжнародних конкурсів композиторів:
- Міжнародний конкурс молодих композиторів Gradus ad Parnassum, Київ, Україна (2003-2006),
- Міжнародний конкурс композиторів ім. В. Лютославського, Варшава, Польща (2006),
- Міжнародний конкурс молодих композиторів ім. Івана Карабиця, Київ, Україна, 2011,
- Членкиня комісії по присудженню премій ім. Б. Лятошинського, Київ, Україна (з 2010 - ),
- Членкиня жюрі конкурсу міського Голови “Твої Імена, Одесо” (з 2006 - ).
Наукові праці. Видання. Публікації:
Кармелла Цепколенко – авторка музичного матеріалу до навчального посібника “Художні ігри” (О.Д. Перепелиця, К.С. Цепколенко, 1990; електронна версія: www.anm.odessa.ua/Book). Цикл фортепіанових п’єс “Тонокольори”, з цього посібника, нагороджено премією Міжнародного конкурсу композиції “Rendez-vous international du piano en Creuse” (Ґере, Франція, 1990).
Довідник сучасних композиторів України. Випуск 1/АНМ.- Одеса: Моряк, 2002,-Л112с.
“Формування особистості студента-композитора”(основні принципи методики навчання в класі з композиції) Навчально-методичний посібник/ОДМА ім. А.В Нежданової.- Одеса: «Друк», 2008,-Л118с.:з нот.8
Також, має низку статей і викладів, присвячених методиці викладання композиції.
Публікації про неї:
Статті про композиторку К.Цепколенко наведені в авторитетних закордонних енциклопедіях:
- Karmella Tsepkolenko in “New Grove Dictionary of Music and Musicians” (Словник музики та музикантів “Новий Ґроув”) (in English), 2nd revised ed. (Ed. Stanly Sadie). Macmillan Publishers Ltd, London etc., 1998-2002.
- Karmella Cepkolenko (Tsepkolenko), in “Die Musik in Gescheichte und Gegenwart” (“Музика в історії та сучасності”), Personenteil, (in German), v.4, col.545-547, Kassel: Baerenreiter Verlag/ Stuttgart: J.B.Metzler Verlag 2000) та інші.
Учні:
- Тетяна Іваницька – лавреатка Міжнародного конкурсу молодих композиторів в рамках фестивалю «МузикФест» (Київ, Україна.1989); пошукувач кафедри старовинної музики НМА, директор квартири-музею Ревуцького в Києві, членкиня НСКУ.
- Аліна Самогородська – лавреатка Міжнародного конкурсу молодих композиторів в рамках фестивалю «МузикФест» (Київ, Україна,1994); викладач музичної школи Ліворно (Італія).
- Людмила Михайлова – регент собору, викладачка музичної школи.
- Андрій Прахт – на творчій роботі
- Світлана Азарова – аспірантка музичної вищої школи м. Амстердам (клас професора Тео Ловенді), членкиня НСКУ та Асоціації Нова музика
- Дражан Косорич – лавреат Міжнародного конкурсу молодих композиторів “Gradus ad Parnassum” в рамках фестивалю «Музика молодих» – І премія (Київ, Україна 2003), лавреат Міжнародного конкурсу композиторів (Смєдєрєво, Сербія, 2004, 2005, 2007, 2011), дипломант Міжнародного конкурсу композиторів (Санок, Польща, 2005), кандидат мистецтвознавства, доцент Музичної академії Університету в Східному Сараєво (Боснія та Герцеговіна), член Асоціації Нова музика.
- Ірина Салижин – викладачка музичної школи, член Асоціації Нова музика
- Марія Максименко – кандидат мистецтвознавства, на творчій роботi, членкиня Асоціації Нова музика
- Асматі Чібалашвілі – аспірантка Національної музичної академії, членкиня Асоціації Нова музика
- Анна Тіхоплав – лавреатка обласних конкурсів викладачка музичної школи, членкиня НСКУ та Асоціації Нова музика
- Олексій Сурових – лавреат Міжнародного конкурсу молодих композиторів “Gradus ad Parnassum” в рамках фестивалю «Музика молодих» – І премія (Київ, Україна, 2007), звукорежисер Обласної Одеської Філармонії, член Асоціації Нова музика
- Андрій Чорний – звукорежисер Обласної Одеської Філармонії, член Асоціації Нова музика
- Кіра Майденберг – лавреатка наступних конкурсів: Міжнародний конкурс «Фарботони» (Канів, Україна, 2006); Регіональний конкурс «Пентатон» (Миколаїв, Україна, 2007), Міжнародний конкурс композиторів пам'яті Й.Дорфмана (Міхельштадт, Німеччина, 2008), Перший музичний конкурс молодих композиторiв пам'ятi Iвана Карабiца (Киів, Україна, 2011), асистент-стажер ОНМА імені А. В. Нежданової, членкиня Асоціації Нова музика
- Гаяне Асатрян – лавреатка 1-ї премії та спеціалоного призу ЮНЕСКО Регіонального конкурсу «Пентатон» (Миколаїв, Україна 2001).
- Раіса Муханова -викладачка музичної школи
- Крістіан Ороско – (викладач консерваторії Кіта, Еквадор)
Нагороди:
- Лавреатка Премії імені Б. Лятошинського Міністерства культури та мистецтв України (2001).
- Лавреатка конкурсу міського Голови “Твои Имена, Одесса” (2002).
- Лавреатка державної нагороди – "заслужений діяч мистецтв України" (2006).
Видані компакт-диски за участю та під керівництвом Кармелли Цепколенко:
1. КАМЕРНА МУЗИКА
КАРМЕЛЛА ЦЕПКОЛЕНКО
1. “Доля Доріана”, камерна опера за мотивами роману Оскара Вайлда “Портрет Доріана Грея” (лібрето українською мовою: Сергій Ступак) для сопрано, контратенора, тенора, баритона, баса та камерного оркестру (1989) 34:44
Виконують:
- Доріан: Феммі Мустафаєв тенор
- Безіл: Валерій Бурмістер баритон
- Генрі: Тарас Конощенко бас
- Сибіла: Інна Малая сопрано
- Примара: Світлана Душка сопрано
- Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Диригент Володимир Сіренко
2.“Аум-квінтет” для саксофона-тенора, мецо-сопрано (без слів), фортепіано, скрипки та віолончелі (1993) 13:57
Виконують:
- Юрій Василевич саксофон-тенор
- Людмила Войнаровська мецо-сопрано
- Олена Дмітрієва фортепіано
- Костянтин Харук скрипка
- Лоліта Харніченко віолончель
- Диригент Валерій Матюхін
3.“Безкінечна однаковість сонць” для флейти, кларнета, перкусії, фортепіано, скрипки та віолончелі (1993) 14:00
Виконують: ансамбль нової музики Цюріха (Швейцарія)
- Ганс-Петер Френер флейта
- Гансруеді Біссіггер кларнет
- Матіас Езер перкусія
- Віктор Мюллер фортепіано
- Урс Бумбахер скрипка
- Давід Рінекер віолончель
- Йорг Геннебергер Диригент
Загальний час: 61:48
© Кармелла Цепколенко
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Австрії, 1994
2. EX PLURIBUS ARS
КАРМЕЛЛА ЦЕПКОЛЕНКО
1. “Доля Доріана”, камерна опера за мотивами роману Оскара Вайлда “Портрет Доріана Грея” (лібрето українською мовою: Сергій Ступак) для сопрано, контратенора, тенора, баритона, баса та камерного оркестру (1989) 34:44
Виконують:
- Доріан: Феммі Мустафаєв тенор
- Безіл: Валерій Бурмістер баритон
- Генрі: Тарас Конощенко бас
- Сибіла: Інна Малая сопрано
- Примара: Світлана Душка сопрано
- Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Диригент Володимир Сіренко
2.“Паралелі”, камерна симфонія №1 для камерного оркестру (1990) 22:13
Виконує: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА (Україна)
- Диригент Валерій Матюхін (Україна)
3.“Аум-квінтет” для саксофона-тенора, мецо-сопрано (без слів), фортепіано, скрипки та віолончелі (1993) 13:57
Виконують:
- Юрій Василевич саксофон-тенор
- Людмила Войнаровська мецо-сопрано
- Олена Дмітрієва фортепіано
- Костянтин Харук скрипка
- Лоліта Харніченко віолончель
- Диригент Валерій Матюхін
Загальний час: 72:16
© Кармелла Цепколенко
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Болгарії, 1994
3. КАМЕРНА МУЗИКА
КАРМЕЛЛА ЦЕПКОЛЕНКО
1.“Паралелі”, камерна симфонія №1 для камерного оркестру (1990) 22:13
Виконує: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Диригент Валерій Матюхін
2.“Флеш-Рояль” – “Гра в карти №1” для скрипки, віолончелі та фортепіано (1992) 7:04
Виконує: Ансамбль сучасної музики ФРЕСКИ
- Ярослав Ревуцький скрипка
- Вадім Ларчіков віолончель
- Тетяна Кравченко фортепіано
3. “Нічний преферанс” - “Гра в карти №3” для кларнета, фортепіано, віолончелі та перкусії (1991) 9:56
Виконує: ансамбль сучасної музики ФРЕСКИ
- Ігор Белий кларнет
- Ярослав Ревуцкий перкусія
- Тетяна Кравченко фортепіано
- Вадім Ларчіков віолончель
4. “Той, що виходить з кола” для баяна (1994) 6:39
Виконує: Іван Єргієв баян
5. Саксофоновий квартет (1988) 9:43
Виконують: КИЇВСЬКИЙ САКСОФОНОВИЙ КВАРТЕТ
- Юрій Василевич саксофон-сопрано, художній керівник
- Ігор Сабат саксофон-альт
- Ігор Храпко саксофон-тенор
- Сергій Скуратівський саксофон-баритон
Загальний час: 56:16
© Кармелла Цепколенко
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Австрії, 1995
4. САМОРЕФЛЕКСІЯ
КАРМЕЛЛА ЦЕПКОЛЕНКО
1. “Саморефлексія №1” для фортепіано та магнітної плівки 8:09
Виконує:
- Кармелла Цепколенко фортепіано
Harvestworks/Studio
Нью-Йорк, 04.12.1996
2. “Саморефлексія №2” для магнітної плівки 4:20
Electronic Studio of the New Music Institute
Фрайбург, 26.01.1997
3. “Дуель-Дует №4” для гобоя та фортепіано 8:28
Виконують:
- Петер Віале гобой
- Джеймс Авері фортепіано
Запис живої вистави у E-Werk Hall,
Фрайбург, 18.09.1996
4. “Ca-Ri-N Sounds” для флейти соло 6:36
Виконує:
- Карін Левайн флейта
Studio ELTI Records Ltd.
Одеса, 14.04.1995
5. “Дуель-Дует №5” для скрипки та баяна 6:23
Виконує: дует КАДАНС
- Іван Єргієв баян
- Олена Єргієва скрипка
Студія українського театру
Миколаїв, 20.05.1996
6. “Від блюзу” для фортепіано 5:54
Виконує: Марсель Р.Вормс фортепіано
Studio of the Sweelinck Conservatoire Amsterdam
06.01.1998
7. “Дуель-Дует №6” для двох альтів 7:50
Виконують:
- Поль Сільверторн альт
- Андрій Війтович альт
“St.Silas” Church, Kentish Town, London
29.12.1997
Загальний час 47:40
© Кармелла Цепколенко
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Німеччині, 1998
5. ДВЕРІ НАСТІЖ
КАРМЕЛЛА ЦЕПКОЛЕНКО
1. “Вихід”, кантата для жіночого голосу, кларнета, баяна та фортепіано 14:15
Виконує: ансамбль Klangheimlich
- Барбара Сюттер мецо-сопрано
- Майнрад Галлер кларнет
- Паскаль Конте баян
- Франциска Рідер фортепіано
2. “Соло-солісімо №1” для скрипки 7:49
Виконує: Пітер Шеппард Скаервед скрипка
3. “Як нитка увірветься, годі їй зібрати всі перли знов” для саксофона-тенора, перкусії, баяна та контрабаса 9:07
Виконує: ансамбль WIENER COLLAGE
- Петер Рорсдорфер саксофон-тенор
- Віллі Шульг перкусія
- Альфред Меліхар баян
- Міхаель Зейфрід контрабас
4. “Дуель-Дует №7” для кларнета та фортепіано 8:52
Виконує: ансамбль Klangheimlich
- Майнрад Галлер кларнет
- Франциска Рідер фортепіано
5. “Двері настіж” для кларнетиста, піаніста та віолончеліста 14:18
Виконує: ансамбль Klangheimlich
- Майнрад Галлер кларнет
- Франциска Рідер фортепіано
- Клаудіа Єйгенман віолончель
6. “Все, окрім - ще всього...”, камерна симфонія для камерного оркестру 10:14
Виконує: ансамбль солістів України КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Диригент: Валерій Матюхін
Загальний час: 64:35
© Кармелла Цепколенко
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Німеччині, 2000
6. ВІОЛЕТА ДІНЕСКУ
КАРМЕЛЛА ЦЕПКОЛЕНКО
1. Віолета Дінеску
“Відлуння I” для фортепіано (1980) 9:12
2. Віолета Дінеску
“Torre di si” для фортепіано (1994) 2:59
3. Віолета Дінеску
“Subitissimo” для фортепіано (1999) 10:41
4. Кармелла Цепколенко
“Вечірній пасьянс” - “Гра в карти №2” для фортепіано (1991) 8:38
5. Кармелла Цепколенко
“Пейзаж соло” для фортепіано (1995) 6:58
6. Кармелла Цепколенко
“Від блюзу” для фортепіано (1997) 5:10
7. Кармелла Цепколенко
“Саморефлексія №1, №2” для фортепіано та магнітної плівки (1997) 12:22
Виконує: Вернер Баро, лютий 2000, Золота зала Одеського літературного музею, рояль “Estonia”
Загальний час: 56:56
© (Музика) Віолета Дінеску, Кармелла Цепколенко
Виробництво: Віолета Дінеску (Німеччина),
Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна) та Студія Саргассо (Лондон, Велика Британія)
Надруковано у Великобританії, 2002
7.“ДВА ДНІ ТА ДВІ НОЧІ НОВОЇ МУЗИКИ” – МІЖНАРОДНИЙ
ФЕСТИВАЛЬ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА, ОДЕСА, УКРАЇНА, 1995-1997
1. Євген Станкович
“Монолог” для кларнета соло 3:45
Виконує: Філіп Купер кларнет
Центр української культури, Одеса, 12.04.1996
Світова прем’єра
2. Дойна Ротару
“Рейна” для сопрано саксофона та плівки 9:18
Виконують:
- Даніель Кінзі саксофон
- Рейна Портуондо електроніка
Концертна зала одеського морського порту, 13.04.1997
Світова прем’єра
3. Маурісіо Кагель
“Pan” для флейти та струнного квартету 4:34
Виконують:
- Карін Левайн флейта
- ансамбль ГАРМОНІЇ СВІТУ
- Наталія Літвінова скрипка
- Леонід Піскун скрипка
- Ія Комарова альт
- Сергій Шольц віолончель
Центр української культури, Одеса, 12.04.1996
4. Ніколаус Хубер
“Dasselbe ist nicht dasselbe” для малого барабана 8:22
Виконує:
- Александр Юнглінг перкусія
Центр української культури, Одеса, 16.04.1995
5. Кармелла Цепколенко
“Ca-Ri-N Sounds” для флейти соло 6:34
Виконує: Карін Левайн флейта
Центр української культури, Одеса, 14.04.1995
Світова прем’єра
6. Дітер Мак
“Preret” для гобоя та фортепіано 6:46
Виконує: ансамбль SurPlus
- Петер Віале гобой
- Джеймс Авері фортепіано
Центр української культури, Одеса, 15.04.1995
7. Віолета Дінеску
“Quatrain” для голосу соло 4:29
Виконує:
- Крістіна Ашер контральто
Центр української культури, Одеса, 14.04.1996
8. Рашид Калімуллін
“Фантазія” для сопрано саксофону соло 5:16
Виконує:
- П’єр Стефан Меже саксофон
Центр української культури, Одеса, 14.04.1996
Світова прем’єра
9. Олександр Козаренко
“Винаходи” для 4 мелодичних інструментів 9:06
Виконує: ансамбль сучасної музики ФРЕСКИ:
- Олена Богайчук скрипка
- Руслан Гапеєв скрипка
- Ольга Веселіна віолончель
- Вадім Ларчіков віолончель
Концертна зала одеського морського порту, 11.04.1997
10. П’єр Штраух
“Cadran Sans Aiguille” для голосу та віолончелі 2:15
Виконує: ансамбль 2e2m
- Софі Булін сопрано
- П’єр Штраух віолончель
Центр української культури, Одеса, 12.04.1996
11. Вінко Глобокар
“Ombre” для співаючого барабану, плівки та ударної установки 10:30
Виконує: Славік Стахов перкусія
Концертна Зала одеського морського порту, 12.04.1997
Загальний час: 71:40
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Німеччині, 1998
8. “ДВА ДНІ ТА ДВІ НОЧІ НОВОЇ МУЗИКИ” - МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА, ОДЕСА, УКРАЇНА, 1998-2000
СD 1
1. Олександр Щетинський
“Pas de Quatre” для саксофону, гітари, тромбону та перкусії 9:54
Виконує: ансамбль SON
- Йорген Петтерсон саксофон
- Магнус Андерссон гітара
- Іво Нільссон тромбон
- Йонні Аксельссон перкусія
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 16, 2000
Світова прем’єра
2. Віолета Дінеску
“Lun Yu” для скрипки та баяна 4:53
Виконує: дует КАДАНС
- Іван Єргієв баян
- Олена Єргієва скрипка
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 14, 2000
3. Кармелла Цепколенко
“Вихід”, кантата для мецо-сопрано, кларнету, баяна та фортепіано 14:15
Виконує: ансамбль Klangheimlich
- Міріам Парма мецо-сопрано
- Майнрад Галлер кларнет
- Паскаль Конте баян
- Франциска Рідер фортепіано
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 11, 1998
4. Вадім Ларчіков
“The Temple of the Sky” для віолончелі 7:19
Виконує:
- Вадім Ларчіков віолончель
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 14, 2000
Світова прем’єра
5. Вінко Глобокар
“Dialog uber Luft” для баяна 8:24
Виконує:
- Паскаль Конте баян
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 10, 1998
6. Володимир Рунчак
“Звуки та відзвуки” для скрипаля та фортепіано 9:43
Виконує: Пітер Шеппард Скаервед скрипка
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 17, 1999
7. Алла Загайкевич
“Човен” для кларнету, скрипки та віолончелі 9:27
Виконує: ансамбль сучасної музики ФРЕСКИ
- Василь Голяк кларнет
- Михайло Макаров скрипка
- Вадім Ларчіков віолончель
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 14, 2000
8. Вітаутас Германавічус
“Експресія” для струнного квартету 9:11
Виконує: ансамбль Гармонії Світу
- Наталія Літвінова скрипка
- Леонід Піскун скрипка
- Ія Комарова альт
- Сергій Шольц віолончель
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 15, 2000
Загальний час: 73:06
CD II
1. Кармелла Цепколенко
“Двері настіж” для кларнетиста, піаніста та віолончеліста 14:19
Виконує: ансамбль Klangheimlich
- Майнрад Галлер кларнет
- Франциска Рідер фортепіано
- Клаудиа Єйгенман віолончель
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 15, 2000
Світова прем’єра
2. Віолета Дінеску
“Subitissimo” для фортепіано 10:52
Виконує: Вернер Баро фортепіано
Музична вітальня одеської філармонії, квітень 13, 1999
3. Сергій Зажитько
“Playball” для тромбону, фортепіано та контрабаса 7:30
Виконує: ансамбль Проект-7
- Сергій Ємельяненков тромбон
- Євген Громов фортепіано
- Олег Іваничук контрабас
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 11, 1998
Світова прем’єра
4. Юлія Гомельська
“Флейтові верс-інверсії” для флейти та магнітної плівки 6:48
Виконує: Карін Левайн флейта
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 17, 1999
5. Людмила Юріна
“Ритурнелі” для фортепіано 6:31
Виконує: Євген Громов фортепіано
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 16, 1999
6. Володимир Беляєв
“Чотири мініатюри” для флейти, вібрафону та скрипки 8:52
Виконує: ансамбль сучасної музики ФРЕСКИ
- Євген Чередниченко флейта
- Людмила Анеліна вібрафон
- Михайло Макаров скрипка
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 17, 1999
7. Кармелла Цепколенко
“Solo-solissimo №1” для скрипки 7:49
Виконує:
- Пітер Шеппард Скаервед скрипка
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 14, 2000
8. Паскаль Дюсапен
“Canto” для сопрано, кларнета та віолончелі 7:20
Виконує: ансамбль Accroche Note
- Франсуаза Кюблер сопрано
- Арман Ангстер кларнет
- Григорі Джонс віолончель
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 15, 2000
9. Стен Мелін
“Сім небес” для саксофону, гітари, тромбону та перкусії 3:19
Виконує: ансамбль SON
- Йорген Петтерсон саксофон
- Магнус Андерссон гітара
- Іво Нільссон тромбон
- Йонні Аксельссон перкусія
Одеський обласний центр культури “Україна”, квітень 16, 2000
Загальний час: 73:20
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Німеччині, 2000
9. “ДВА ДНІ ТА ДВІ НОЧІ НОВОЇ МУЗИКИ” - 7-ий МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА, ОДЕСА, УКРАЇНА, 2001
1. Марлос Нобре
“Sonancias III” для перкусії та 2 фортепіано 9:51
Виконує: ансамбль перкусії Вищої школи музики Фрайбурга
- Рікардо Маріні перкусія
- Гійом Шастель перкусія
- Тетяна Кравченко фортепіано
- Олександр Перепелиця молодший фортепіано
- Диригент Бернгард Вульф
2. Рашид Калімуллін
“Музика” для кларнета та скрипки (світова прем’єра) 9:48
Виконують:
- Наталія Литвинова скрипка
- Володимир Томащук кларнет
3. Сергей Пілютиков
Соната для віолончелі та фортепіано 11:33
Виконують:
- Ганс Йорг Фінк фортепіано
- Люціус Гартман віолончель
4. Кармелла Цепколенко
“Як нитка увірветься, годі їй зібрати всі перли знов” для саксофона-тенора, перкусії, баяна та контрабаса 9:12
Виконує: ансамбль WIENER COLLAGE
- Петер Рорсдорфер саксофон
- Альфред Меліхар баян
- Петер Васічек перкусія
- Міхаєль Зейфрід контрабас
5. Ганна Гаврилець
“In B” для соло кларнета 4:36
Виконує: Рок-Хюн Квон кларнет (тріо Хаан)
6. Юлія Гомельськая
“Поза тінню звука” для скрипки та баяна 10:55
Виконує: дует КАДАНС
- Іван Єргієв баян
- Олена Єргієва скрипка
7. Ірина Кириліна
Камерна кантата для сопрано, кларнета, скрипки та фортепіано 8:32
Виконує: ансамбль CONTINUUM
- Вон Юнг Кім сопрано
- Бенджамін Фінгланд кларнет
- Рене Джолс скрипка
- Черил Зельцер фортепіано
- Джоел Сакс Диригент
Загальний час: 64:38
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Україні, 2001
Видані компакт-диски за участю та під керівництвом Кармелли Цепколенко (продовження):
10. “НОВА МУЗИКА УКРАЇНИ - КОМПОЗИТОРИ, ТВОРИ, ВИКОНАВЦІ” - МУЛЬТИМЕДІЙНА БАЗА ДАНИХ
(CD-ROM, Інтернет версія: <http://www.anm.odessa.ua>). До цього CD-ROMу увійшла інформація стосовно 24 українських композиторів: фото, біографії, повні списки творів, адреси (українською й анґлійською мовами), а також - чи не вперше у міжнародній практиці - по 3-5 записів творів кожного представленого композитора, всього 12 годин музики (57 вибраних творів у форматі МР3). Крім того, наведена інформація про виконавців нової музики (понад 50 музикантів та музичних колективів).
1. Віталій Годзяцький
1. “Антисвіт у ящику” (з циклу “Чотири етюди”) для фортепіано та 2-х перкусійників: 03:46
Виконують:
- Євген Громов фортепіано
- Дмитро Коломієць перкусія
- Олександр Грабовляк перкусія
2. “Розриви площин” для фортепіано: 06:08
Виконує: Євген Громов фортепіано
3. “Ранковий крик птаха” для духового квінтету: 13:22
Виконує: квінтет духових інструментів Ричеркар
- Анатолій Маринченко флейта
- Петро Бовкун гобой
- Володимир Кепін фагот
- Олександр Токаренко валторна
- Левко Міяцький кларнет
2. Юлія Гомельська
1. “Флейтові верс-інверсії” для флейти та магнітної плівки: 06:36
Виконує: Карін Левайн флейта
2. “Dabuba-Pa” для скрипки соло: 08:57
Виконує: Пітер Шеппард Скаервед скрипка
3. “Із низин душі” для струнного квартету: 09:58
Виконує: Lumina Quartet
- Ася Мешберг скрипка
- Гейді Модр скрипка
- Нінг Му альт
- Шін Куцуяма віолончель
3. Володимир Губа
1. “Консонанси” для фортепіано: 10 :34
Виконує :Євген Громов фортепіано
2. “Поголос” для фортепіано: 09:49
Виконує: Євген Громов фортепіано
4. Алла Загайкевич
1. “Човен” для скрипки, кларнету та віолончелі: 09:14
Виконує: ансамбль ФРЕСКИ
- Михайло Макаров скрипка
- Дмитро Гаркуша кларнет
- Вадім Ларчіков віолончель
2. “І поволі кружляючи я увійду у небесний став” для кларнета/бас-кларнета, фагота, контрабаса та магнітної плівки: 10:37
Виконує: ансамбль Court-Circuit
- Лоран льо Шенадек фагот
- П’єр Дютріє кларнет/бас-кларнет
- П’єр Фейлє контрабас
5. Володимир Загорцев
1. “Ритми” для фортепіано: 08:41
Виконує: Євген Громов фортепіано
2. “Музика для 4-х струнних”, струнний квартет № 1: 05:52
Виконують: солісти київського оркестру під керівництвом І.Блажкова
3. “Три епітафії” для фортепіано: 05:20.
Виконує: Євген Громов фортепіано
6. Сергій Зажитько
1. “Граючий м’яч” для тромбона, фортепіано, контрабаса: 07:20
Виконують: ансамбль Проект-7
- Сергій Ємельяненков тромбон
- Євген Громов фортепіано
- Олег Іванищук контрабас
2. “Епітафія маркизу де Саду” для 2-х віолончелей: 05:39
Виконує: дует Віолончеліссімо
- Вадим Ларчіков віолончель
- Ольга Вєсєліна віолончель
7. Володимир Зубицький
1. “Концерт для скрипки та камерного оркестру”: 22:18
Виконують:
- Анатолій Баженов скрипка
- Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Диригент Валерій Матюхін
8. Іван Карабиць
1. “Концертіно для 9 інструменталістів”: 11:11
Виконує Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Диригент Валерій Матюхін
2. “П’ять музичних моментів” для фортепіано з симфонічним оркестром: 22:29
Виконують: Державний оркестр України
- Микола Сук фортепіано
- Кирил Карабиць диригент
3. “Віо-Серенада” для струнного оркестру: 07:04
Виконує: Державний оркестр України
- Кирил Карабиць диригент
9. Олег Кива
1. “Камерна симфонія” на вірші Т.Шевченка для голосу та камерного оркестру: 16:30
Виконують:
- Ніна Матвієнко вокал
- Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Вірко Баллей диригент
2. “Камерна кантата №3” на вірші П.Тичини для голосу та камерного оркестру: 13:09
Виконує:
- Ніна Матвієнко вокал
- Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Вірко Баллей диригент
10. Олександр Козаренко
1. “Інвенції для 4 мелодійних інструментів” для 2 скрипок та 2 віолончелей: 8:34
Виконує: ансамбль ФРЕСКИ
- Ольга Вєсєліна віолончель
- Вадім Ларчіков віолончель
- Олена Єргієва скрипка
- Олена Богайчук скрипка
2. “П’єро мертвопетлює”, камерна кантата для контратенора та інструментального ансамблю: 06:52
Виконують:
- Василь Сліпак контратенор
- камерний оркестр ARCHI
- Ігор Андрієвський диригент та художній керівник
3. “Романс” для кларнета, тромбону, віолончелі, фортепіано: 05:09
Виконує: ансамбль ФРЕСКИ
- Ігор Бєлий кларнет
- Андрій Соколов тромбон
- Вадім Ларчіков віолончель
- Тетяна Кравченко фортепіано
11. Олександр Красотов
1. “Вопреки” для флейти (пікколо, сопрано, альт, бас), віолончелі та фортепіано: 14:19
Виконують:
- Карін Левайн флейта
- Сергій Щольц віолончель
- Ольга Красотова фортепіано
2. “Наслідки” для струнного квартета: 10:09
Виконують: LUMINA QUARTET
- Ася Мешберг скрипка
- Гейді Модр скрипка
- Нінг Му альт
- Шін Куцуяма віолончель
12. Вадім Ларчіков
1. “Серед сліз та печалю” для 2 віолончелей: 11:45
Виконують: дует ВІОЛОНЧЕЛІССІМО
- Вадим Ларчіков віолончель
- Ольга Вєсєліна віолончель
2. “Храм неба” віолончель соло: 07:18
Виконує: Вадім Ларчіков віолончель
3. “Містерія I. Агнець, закланий від створення світу” для 2-х скрипок та 2-х віолончелей: 11:26
Виконують: ансамбль ФРЕСКИ
- Олена Єргієва скрипка
- Михайло Макаров скрипка
- Вадім Ларчіков віолончель
- Ольга Вєсєліна віолончель
13. Святослав Луньов
1. “Тріада” для органа, фортепіано і струнних: 15:04
Виконують: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Ірина Калиновська орган
- Андрій Бондаренко фортепіано
- Валерій Матюхін диригент
2. “Соната-колапс” для фортепіано: 04:32
Виконує: Антон Сасько фортепіано
14. Сергій Пілютиков
1. Квартет для кларнета, скрипки, віолончелі та фортепіано: 16:12
Виконують: ансамбль нової музики цюріха
- Гансруеді Біссеггер кларнет
- Урс Бумбахер скрипка
- Мартін Целер віолончель
- Віктор Мюллер фортепіано
- Йорг Геннебергер диригент
2. Секстет для флейти, кларнета, скрипки, віолончелі, фортепіано і перкусії: 12:41
Виконують: ансамбль нової музики цюріха
15. Вікторія Польова
1. “Слово Сімеона”, текст Сімеона Нового Богослова для сопрано та органа: 09:41
Виконують:
- Людмила Войнаровська сопрано
- Ірина Калиновська орган
2. “Echoes”, драма з музикою для сопрано, скрипки, фортепіано та акордеона: 06:22
Виконують:
- Тетяна Спаська сопрано
- Наталія Литвинова скрипка
- Тетяна Кравченко фортепіано
- Максим Прохоренко акордеон
3. “Містерія” для фортепіано, тромбону, контрабасу, вібрафону: 9:46
Виконують: ансамбль Проект-7
- Євген Громов фортепіано
- Сергій Ємельяненко тромбон
- Олег Іванищук контрабас
- Дмитро Коломієць вібрафон
16. Володимир Рунчак
1. “Звуки відзвуків” для скрипки соло: 09:25
Виконує: Пітер Шеппард Скаервед скрипка
2. “1+16+...”, не-концерт для скрипки та струнних: 21:16
Виконують:
- Пітер Шеппард Скаервед скрипка
- Одеський філармонійний камерний оркестр
- Ігор Шаврук диригент
17. Людмила Самодаєва
1. Концертштюк №1 “За білою межею” для октету: 8:10
Виконує: ансамбль ФРЕСКИ
- Ольга Вєсєліна віолончель
- Михайло Макаров скрипка
- Ігор Бєлий кларнет
- Вадім Ларчіков віолончель
- Олена Єргієва скрипка
- Людмила Самодаєва фортепіано
- Євген Чередниченко флейта
- Роман Коренцвіт акордеон
2. “...І побачив світло”, концертштюк №2 для октету: 10:54
Виконує: ансамбль ФРЕСКИ
- Ольга Вєсєліна віолончель
- Михайло Макаров скрипка
- Ігор Бєлий кларнет
- Вадім Ларчіков віолончель
- Олена Єргієва скрипка
- Людмила Самодаєва фортепіано
- Євген Чередниченко флейта
- Іван Єргієв акордеон
18. Валентин Сильвестров
1. “Епітафія” для фортепіано та струнних: 07:45
Виконують: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
Валерій Матюхін диригент
2. Симфонія № 2 для флейти, перкусії, фортепіано та струнного оркестру: 11:25
Виконують: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Валерій Матюхін диригент
3. Кантата на вірші Ф.Тютчева та А. Блока для сопрано та камерного оркестру: 11:15
Виконують: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Людмила Войнаровська сопрано
- Валерій Матюхін диригент
4. “Тріада”, цикл п’єс для фортепіано: 13:06
Виконує: Євген Громов фортепіано
19. Євген Станкович
1. “Монолог та соната” для кларнета соло: 03:39
Виконує: Філіпп Кюпер кларнет
2. “Потаємні поклики”, камерна симфонія № 5 для кларнета і струнних: 17:02
Виконують:
- Філіпп Кюпер кларнет
- Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Валерій Матюхін диригент
3. “Dictum”, симфонія №6 для малого симфонічного оркестру: 18:46
Виконує: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Валерій Матюхін диригент
20. Альона Томльонова
1. “Дар напрасный, дар случайный, жизнь, зачем ты мне дана?”, симфонія №1.: 26:53
Виконує: Національний одеський філармонійний оркестр
- Вячеслав Блінов диригент
21. Кармелла Цепколенко
1.“Соло-солісімо №1” для скрипки соло: 07:29
Виконує: Пітер Шеппард Скаервед скрипка
2. “Все, окрім - ще всього...” для камерного оркестру: 09:59
Виконує: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Валерій Матюхін диригент
3. “Знесиллям зламлені народи… Цвинтарна музика” для баяніста та відео-шоу (фотографії Кристофа Лінга цвинтарів з теренів колишньої Цісарської Австро-Угорської Монархії): 13:50
Виконує: Іван Єргіев баян
4. “Вихід”, кантата за поезіями П.Тичини, А.Блока, Т.Фонтане, Г.Аполлінера, Е.Е.Каммінгса для жіночого голосу, кларнета, акордеона та фортепіано: 13:59
Виконує: ансамбль Klangheimlich
- Барбара Сюттер мецо-сопрано
- Мейнрад Галлер кларнет
- Паскаль Конте баян
- Франціска Рідер фортепіано
22. Ігор Щербаков
1. Концерт для фортепіано та струнних: 16:41
Виконують: камерний оркестр Київські солісти
- Евгєнія Басалаєва фортепіано
- Богодар Которович диригент
2. “Покаянний стих” для скрипки і струнних: 12:34
Виконують: Державний ансамбль солістів КИЇВСЬКА КАМЕРАТА
- Аркадій Вінокуров скрипка
- Валерій Матюхін диригент
23. Олександр Щетинський
1. “Па-де-катр” для саксофону, тромбона, перкусії, гітари: 09:38
Виконує: ансамбль Son
- Йорген Петтерссон саксофон
- Іво Нільсон тромбон
- Джонні Аксельссон перкусія
- Магнус Андерссон гітара
2. «Шлях до медитації» для флейти, кларнета, скрипки, віолончелі і фортепіано: 13:06
Виконує: ансамбль ФРЕСКИ
- Юлія Сафонова флейта
- Ігор Білий кларнет
- Олена Єргієва скрипка
- Вадім Ларчіков віолончель
- Тетяна Кравченко фортепіано
24. Людмила Юріна
1. “Ритурнелі” для фортепіано: 6:19
Виконує: Євген Громов фортепіано
2. “Віддалення” для 2 віолончелей: 8:02
Виконує: дует ВІОЛОНЧЕЛІССІМО
- Вадім Ларчіков віолончель
- Ольга Вєсєліна віолончель
Вироблено: Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна)
Надруковано в Україні, 2001
Список фестивалів, заходів, та інших подій, які було проведено за ініціативою та під керівництвом Кармелли Цепколенко:
- “Два дні й дві ночі нової музики” - Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, Одеса, 1995- (щорічний).
- “Мандрівна Академія Музики” - організація культурно-просвітницьких пересувних акцій у межах південного регіону, Одеса, 1997-2000.
- “Відкриті майстер-курси” - Міжнародний музичний семінар, Одеса, 1995, 1996, 1998.
- “Молода музика України та Польщі” - міні-фестиваль-конференція сучасної польської та української музики в Одесі, 1997.
- “Теоретичні проблеми сучасної музики та мистецтва” - Міжнародна конференція, Одеса, 1995-1997.
- “Молодіжна музика” - фестиваль східноєвропейських композиторів та виконавців в Одесі, 1998.
- Міжнародні майстер-курси з композиції в Одесі, 1998.
- “Зустрічі” - Міжнародний фестиваль молодих східноєвропейських композиторів та виконавців в Одесі, 1998-1999.
- “Пріма віста” - фестиваль аудіовізуальних та музичних акцій, Одеса, 1998-2000.
- “Stu-Dance-Reverse-Dance” - фестиваль та семінар нового танцювального мистецтва, Одеса, 1998.
- “Roaring Hoofs» - організація Міжнародного фестивалю сучасної музики у Монголії, 1999.
- “Мистецтво імпровізації в сучасному світі” - фестиваль імпровізаційних мистецтв, Одеса, 1999, 2001.
- “Інтернет-конференція аудіовізуальних мистецтв та театру” - організація та проведення конференцій та ряду аудіовізуальних та театральних акцій, Одеса, 1999.
- “Експериментальні напрямки у сучасній музиці світу” - цикл концертів та перформансів у сезоні 2000-2001.
- “Інформація та чин” - Міжнародний музично-інформаційний форум, Одеса, 2001.
- “Майбутнє та минуле” - культурна взаємодія в музиці східноєвропейських та євразійських країн, Одеса, 2000-2001.
- “Єднання музикою” - Міжнародний форум директорів фестивалів та керівників організацій нової музики, Одеса, 2001.
- “Мистецький Вавілон” - семінар, серія лекцій, концертів та виставок, Одеса, 2002.
- “Музичний інформаційний центр” - проект зі створення бібліотеки сучасної музики, бази даних сучасних українських композиторів, Одеса, 2000-2002.
- “Академія танку” – комплексна акція, присвячена розвиткові сучасного танцювального мистецтва. – Одеса, 2002.
- “Імпровізаційна карусель” – комплексна акція, присвячена розвиткові сучасного імпровізаційного мистецтва. - Одеса, 2002.
- “Мистецька різдвяна панорама “ – серія творчих зустрічей, прес конференція, круглий стіл, концерти, виставки тощо. - Одеса, 2002.
- «Імпровізаційна мрія» - мультимедійна акція з розвитку мистецтва імпровізації Одеса, 2003.
- “Міжнародний форум новітнього мистецтва” – конференція (круглий-стіл) арт менеджерів, представників МІЦ та директорів фестивалів. – Одеса, 2004