75 років від дня народження М. Л. Огренича
Огренич Микола Леонідович
08.12.1937 – 12.04.2000
Видатний співак, народний артист України, професор, ректор Одеської державної консерваторії імені А.В. Нежданової (1984-2000 ), почесний громадянин Одеси.
Народився М. Л. Огренич 8 грудня 1937 р. у с. Іванівка Одеської обл., в багатодітній, сільській родині. Співати почав ще на службі в армії. Микола Леонідович закінчив Одеське музичне училище (1964 ) та Одеську державну консерваторію (1968 ) за фахом «сольний спів» (клас професора О. Благовидової). Він почав працювати солістом театру музичної комедії ще коли був студентом консерваторії. В 1966 році його запросили на посаду провідного соліста Одеського театру опери та балету. З 1967 по 1969 рік він стажувався у Міланському театрі «Ла Скала». Голос співака (тенор) відзначається великою силою, красою тембру, широтою діапазону; наповнений глибоким внутрішнім змістом, - I премія та Золота медаль на IV Міжнародному конкурсі ім. П. І. Чайковського (1970). М. Огренич гастролював більш ніж у 40 країнах, а в його репертуарі було близько 400 творів. Серед оперних партій – Водемон («Іоланта»), Хозе («Кармен»), Самозванець («Борис Годунов»), Рудольф («Богема»), Радамес («Аіда»)… Він був одним з найкращих інтерпретаторів романсів і народних пісень. Високий професіоналізм співака, його акторські дані були відзначені різними нагородами і почесними званнями: у 1971 році - заслужений артист України, 1975-му – народний артист України. В 1970 році він почав працювати в Одеській консерваторії імені А. В. Нежданової; спочатку на посаді викладача, а потім – доцента (з 1983 р.), ректора (з 1984 р.), професора (з 1988 р.).
Микола Леонідович був чудовим педагогом. Його учні - володарі перших премій на Міжнародних конкурсах вокалістів, вокалісти найбільших оперних театрів світу. Одеська консерваторія стає членом Європейської асоціації музичних вузів і консерваторій - під час керівництва М.Л.Огренича. Завдяки йому було налагоджено співпрацю з музичними вузами Франції, Італії, Німеччини… Він успішно здійснював великі міжнародні творчі проекти; один із значних, здійсненних М. Огреничем, постановка силами Одеської консерваторії і Фрейбурзької вищої музичної школи, «Реквієму» Дж. Верді на сцені Одеського оперного театру, а також у Києві та Німеччині (1999). За багаторічну працю М. Л. Огренич був нагороджений орденом «За заслуги» III ст., обраний членом-кореспондентом Академії мистецтва України (1997 р.). З 1998 року - Почесний громадянин Одеси.
Помер 12 квітня 2000 року.
Оперні партії:
-
З O.Лехтер та О. Благовидовою
-
Вручення Золотої медалі. Конкурс імені П.Чайковського
-
З маестро Дж. Барра
-
З М. Каллас
-
На уроці
-
В.О. Дєєв. Феномен Миколи Огренича. Монографія. Російською мовою. – Одеса: «Астропринт» , 2005
-
Микола Огренич - людина, співак, ректор. Статті ,спогади, матеріали. (роздуми сучасників і зібрання публікацій М.Л. Огренича.) Українською та російською мовами. – Одеса: «Астропринт» , 2009
-
Наталія Огреніч. Твої імена Одеса… Книга п’ ята. Російською мовою. – Одеса: «Астропринт», 2003
-
Пам’ятний барельєф на фасаді будинку музичної академії ім. А.В.Нежданової
-
Афіша. 8 грудня 2011 року. Дж. Верді. Реквієм. Прeм’ єра, присвячена пам’ яті M. Огренича. Одеський оперний театр